reklama

Technická škôlka priblíži deťom v predškolskom veku svet techniky

Škôlkari zo Základnej školy s materskou školou na ulici Kornela Mahra v Trnave sa tešia z unikátnych aktivít, ktoré do ich škôlky priniesol nedávno spustený projekt s názvom Technická škôlka. Ide o vzdelávací projekt zameraný na polytechnickú výchovu predškolákov. Trnavská materská škola je piatou na Slovensku, ktorá Technickú škôlku realizuje.

Cieľom projektu je hravou formou u detí podporovať technické myslenie, tvorivosť, manuálnu zručnosť i verbálne schopnosti. V súčasnej dobe totiž zaznamenávame pokles záujmu o technické vedy a nedostatok základných technických znalostí a manuálnych zručností u mládeže.

Technická škôlka chce deti v predškolskom veku hravou formou motivovať k riešeniu jednoduchých úloh a priblížiť im tak svet techniky.


Projekt pre trnavské deti je len piatym na Slovensku

Gestorka projektu Iveta Radičová a riaditeľ školy Jozef Gábor počas slávnostného otvorenia

FOTO: Mesto Trnava

Deti si pod vedením pedagógov, ale aj podľa svojich predstáv vyrobí funkčný model študovaného objektu. Na základe vlastnej skúsenosti si lepšie zafixujú získané vedomosti a následná hra s modelom im objasní správne použitie a možnosti skutočného stroja.

Vyrábať budú modely jednostopých vozidiel ako kolobežky, bicykle či motorky i tých dvojstopých (automobily, traktory), rad príde aj na modely lodí a lietadiel.

Nebude chýbať diskusia o tom, ako sa dá daná úloha vyriešiť a prečo je vhodný práve taký spôsob, aby sa okrem manuálnych zručností povzbudili aj verbálne schopnosti. Účasť detí pri týchto aktivitách je dobrovoľná a len so súhlasom rodičov.

Projekt podporuje napĺňanie obsahu Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie vo vzdelávacích oblastiach Človek a svet práce a Človek a príroda predovšetkým v oblasti rozvíjania technických zručností detí a technickej gramotnosti komplexne.

Gestorkou projektu je Iveta Radičová, ktorá Technickú škôlku v materskej škole na Kornela Mahra 20. decembra 2017 slávnostne otvorila.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2017 18:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.