reklama

Dvojročný Zoro žne úspechy, odhalil už tridsať prípadov súvisiach s drogami

Dvojročný pes trnavských colníkov má za sebou prvý a zároveň mimoriadne úspešný polrok. V roku 2017 počas kontrol až v 28 prípadoch odhalil pašerákov. V rozbehnutom trende Zoro pokračuje aj tento rok. Stihol už odhaliť marihuanu v Trnave a v Hlohovci.

Len v júli minulého roka bol trnavským colníkom pridelený nový štvornohý pomocník Zoro a od samého začiatku žal jeden úspech za druhým. Za prvý polrok svojho pôsobenia na Colnom úrade Trnava sa Zorovi podarilo až 28 pozitívnych reakcií na omamné a psychotropné látky.

Medzi drogy, ktoré sa už vďaka Zorovi podarilo zaistiť, patrí marihuana, hašiš, amfetamín, extáza, pervitín, kokaín a LSD. Svoj prvý úspech zaznamenal už počas prvého týždňa v službe.


Zoro je úspešný. Na konte má už tri desiatky odhalených prípadov pašovania

“Najväčší doterajší úspech zaznamenal Zoro vlani v auguste, keď u českej posádky osobného automobilu našiel naraz extázu, hašiš aj marihuanu. V rozbehnutom trende Zoro pokračuje i tento rok, keď hneď v prvé januárové dni odhalil počas kontrol v Trnave a v Hlohovci u dunajskostredskej a hlohoveckej posádky áut marihuanu,” priblížila hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Pri dnešných typoch áut colník nemá možnosť nazrieť do všetkých rafinovaných úkrytov vozidiel. Práca vycvičeného psa je tu nezastupiteľná a Zoro je toho príkladom.

Zoro je 2-ročný belgický ovčiak so špecifikáciou na omamné a psychotronické látky.

V marci minulého roka bol pridelený senickému psovodovi. Od marca absolvoval spolu so psovodom povinný kynologický výcvik vo  Výcvikovom stredisku služobnej kynológie v Gajaroch na Záhorí a od júla minulého roka bol nasadený do služby v Trnavskom kraji, doplnila Zlochová.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2018 12:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dvojročný Zoro žne úspechy, odhalil už tridsať prípadov súvisiach s drogami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.