reklama

Dve mladé ženy z Trnavy a Hlohovca skončili pre biznis s drogami za mrežami

Polícia obvinila z drogovej trestnej činnosti dve ženy, ktoré si privyrábali predajom drog v Trnave a Hlohovci.

Polícia zadržala 26 – ročnú ženu, na trnavskom sídlisku Linčianska. „Vyšetrovateľ ju obvinil na základe dôkazov, ktoré získal najmä od osôb, ktoré si od nej mali drogy kupovať. V ponuke mala prevažne metamfetím a marihuanu, ktoré predávala najmä v Trnave a okolí,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.


Zadržané drogy

FOTO: KR PZ Trnava

Za prechovávanie a predaj drog skončila v policajnej cele aj 33 – ročná žena z Hlohovca.

Policajti jej pri domovej prehliadke zaistili plastové vrecká a zatavené injekčné striekačky s bielou kryštalickou látkou. „Expertíza potvrdila, že ide o metamfetamín. Piko mala predávať v meste Hlohovec a jeho okolí najmenej 6 ďalším osobám,“ priblížila.

Krajský vyšetrovateľ obvinil obe ženy za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Z dôvodu obavy, že by v trestnej činnosti mohli ďalej pokračovať, podal návrh na ich väzobné stíhanie. Sudca preskúmal dôvody väzby a rozhodol o ich väzobnom stíhaní.

Za prechovávanie a predaj drog im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 1. novembra 2023 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.