reklama

Zoznámte sa s novou érou Festivalu Lumen

V polovici júna naplnia ulice Trnavy tisícky mladých z celého Slovenska. Gospelový festival, najväčší svojho druhu v strednej Európe, ponúkne od 15. do 16. júna to najlepšie zo slovenskej i svetovej hudobnej scény. V poradí 26. ročník prináša navyše nový dizajn, ktorý upriamuje pozornosť na žiaru.

Festival Lumen každoročne priláka svojím dvojdňovým programom pre rôzne vekové kategórie mladých zo Slovenska i zahraničia a rok čo rok ponúka novinky v rámci programu aj organizácie. Tentoraz prekvapuje modernizáciou vizuálu.

Vynovený dizajn a s ním novú éru festivalu sprevádza aj motto tohto ročníka, slovné spojenie „Be brave“, ktorým organizátori vyzývajú mladých k odvahe. „Celá cirkev dnes žije týmto mottom. Na jednej strane sv. otec František stále povzbudzuje mladých, aby sa nebáli, aby neboli gaučovými kresťanmi a s odhodlaním išli dopredu. Zároveň je aj stretnutie P18 zamerané na odvahu, rovnako nás k odvahe sprevádzal v septembri blahoslavený Titus Zeman, ktorý príkladne žil v duchu odvahy. Je to mnoho dôvodov prečo chceme, aby bol tento ročník o odvahe,“ hovorí riaditeľ festivalu Ján Holubčík SDB.

Ilustračné foto: Festival Lumen

Odvážne rozhodnutie pre osvieženie dizajnu je dôsledkom ukončenia jednej éry festivalu a jeho organizácie. „Festival Lumen minulý rok oslavoval krásne výročie 25 rokov. Štvrťstoročie za nami spôsobilo, že sme sa tento rok inšpirovali mottom „Be brave“ a rozhodli sa pre zmenu. Za novým dizajnom stoja manželia Ondro a Janka Gavaldovci, ktorí vdýchli dušu logu a aj tohtoročnému vizuálu,” dodáva za kreatívu a propagáciu Martin Ondruš.

Prvotnou ideou tvorivého tandemu bolo zvýrazniť samotný význam slova “lumen” a vyťažiť jeho potenciál, ktorý žiaľ podľa ich slov doteraz nebol využitý.

Svetelný tok, lúč či žiarenie sú v novovytvorenom logu prezentované troma spôsobmi. Prvý je lúč svetla prichádzajúci zhora, ako Božie vnuknutie, druhým je lúč reflektorov alebo pódiové osvetlenie a tretím je grafické znázornenie písmena L, čo umocňuje zapamätateľnosť a rozoznateľnosť loga.


Nové logo festivalu

„Samotné osvetlenie (či už duchom svätým alebo reflektorom) však nestačí, prijímateľ ho musí poslať ďalej. Nastáva teda prijatie svetla a jeho šírenie ostatným ľuďom. V logu je to znázornené zlomením (odrazom) lúča do inej strany. Festival Lumen sa tak stáva miestom, ktoré je osvetlené “zhora” a skrze vystupujúcich je svetlo sprostredkované pre publikum a vytvára sa tak písmeno “L” skratka a značka pre festival,“ približujú spoločne Gavaldovci.

Logo zároveň môžu tvoriť rôzne farebnosti jednotlivých lúčov, vďaka čomu bude každá farba znázorňovať konkrétnu oblasť festivalu.

„Hlavný headline festivalu sme znázornili tiež pomocou lúča – slovné spojenie “Be brave” je viditeľné len pod svetelným lúčom. Predstavuje odvahu postaviť sa do tohto lúča aj odvahu nechať sa lúčom viesť,“ uzatvára autorské duo grafikov.

Predstavenie loga a redizajnu je len prvou z množstva pútavých noviniek tohto ročníka. Nenechajte si ich ujsť a sledujte oficiálnu stránku festivalu fln.sk alebo udalosť na sociálnej sieti.

(TS)

INFO
Festival Lumen navštívilo počas 25. ročníka viac ako 6000 mladých. Gospelový open air festival však každoročne ponúka hudobný zážitok aj obyvateľom mesta a turistom.

Okrem hudobného vyžitia majú návštevníci možnosť vidieť bohatý sprievodný program na viacerých miestach – Radničné nádvorie, pešia zóna, kostoly či kino Hviezda. Hlavným organizátorom je Domka – Združenie saleziánskej mládeže v spolupráci s rehoľou Saleziáni don Bosca a spoluorganizátorom mestom Trnava.

K organizačnému tímu, ktorý festival pripravuje počas celého roka sa postupne pridávajú ďalší dobrovoľníci. Spoločne tvoria 250 člennú „rodinu“, ktorá zabezpečuje celý priebeh festivalu. Organizujú ho mladí pre mladých.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2018 21:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

46 komentárov pre “Zoznámte sa s novou érou Festivalu Lumen”

 1. 1
  Modlitba says:

  Modlim sa, aby pod tymto clankom nediskutoval Juraj Fuzak. Vsemohuci Boze, zastav ho prosim. Amen.

  • 1.1
   Jozef says:

   Vidim ze KDHacka propaganda fici naplno

   • 1.1.1
    Mišurko says:

    Nevidím súvislosti. Prečo KDHácka? Veď napríklad aj v SMERe sú veriaci ľudia, dokonca aj pobirmovaní…

    A prečo propaganda? To, že niekto niekomu vadí, ešte žiadna propaganda nie je…

    • 1.1.1.1
     Prengo says:

     Poraziť hipsterov v Trnave môže iba spoločná kandidátka skúsenosti a decentnosti nakoľko tradičný elektorát bude reagovať na hodnoty rodiny a podobne, t.j. na tradíciu. Primátor bez manželky nie je zrovna príklad hodnôt môjho rodného mesta a ak toto je propaganda tak neviem

     • 1.1.1.1.1
      Niekto by si mal says:

      Niekto by si mal nastudovat co je to propaganda. Ak si porovnam ako normalne mysliaci clovek z politologie metody KDH a SMER-SD, obe su obcas zapachajuce propagandou. Ale, skutocna propaganda je LTT, pretoze propaganda sa pozna podla toho, ze sa nasilne snazi niekomu natlacit do hlavy nieco co si nemysli. Koniec mikroprednasky.

      • 1.1.1.1.1.1
       Ano mas pravdu says:

       Ne to je zaciatok.Takze LTT robi nasilnu propagandu…Robi predvolebne gulase,rozdava detom na namesti baloniky a podobne veci so symbolom KDH,chodi do domov dochodcov ako Smeraci,robi pocas roku v ROH dychovky pre dochodcov..proste smejdi

      • 1.1.1.1.1.2
       Hehehehe says:

       Dobre povedané. Ja poznám lepšie ešte. Za primátorom prídeš s ideou a nie je to level Bronco. Pošle Ťa do hája. Ideš za ním cez politické štandardné postupy a povie o Tebe, že si chuj. Chceš zistiť prečo to o Tebe povedal, povie že si sa poórovec. Ak toto nie je postup propagandistického tĺka tak neviem. Našťastie už ho prekukli aj slušné decká na VŠ po Trnave. Zostali mu len kaviarenské deti s pocitom výnimočnosti. Mileniáli. Bohužiaľ tí odchádzajú do Bratislavy za prácou lebo chodiť profesionálne do co-workingu práca nie je.

       • 1.1.1.1.1.2.1
        Ha ha says:

        Takze,ked ty nie si plateny trol,tak neviem.Brocka ta poslal do pecka,lebo si chuj alebo poorovec…Bomba.Kazdy normalny clovek vie,ze sa moze obratit na hociktoreho poslanca a ten moze predniest na zastupitelstve ten jeho projekt.A moze verejne povedat,ze primator ho poslal do…Uz sme tu mali jedneho chlapca,ktory verejne klamal.Fakt staci,tu koncim.

        • 1.1.1.1.1.2.1.1
         Hura says:

         Hurá, hurá, hurá, Haleluja, zbalil si to. Nepochopil si pointu veci, ten človek pod nickom Hehehehe presne toto chcel. Aby si o ňom povedal, že je platený troll. Podľa logiky, ktorú Vám nadiktovali na LTT Vám vzniká fenomén, že stačí zohnať pár ľudí, ktorí povedia, ako a kedy a s čím ich primátor vyhodil. A potom každý zistí, že je primátorom z úplne iných dôvodov ako deklaruje. Je primátorom vendety voči Poórovcom.

 2. 2
  firhang says:

  normalne som z tolkej ziary padol na rit :D

  • 2.1
   DPH says:

   Na tom zadku si sedel aj keď sa niesol ulicami mesta obraz Trnavskej Panny Márie.Ten obraz by mali znovu vysvetiť koľko farizejov sa priživovalo. Čo sa týka tej faktúry za tie kartriče máš pravdu z toho obdobia na Bročku nie je čo vytiahnuť okrem toho že viedol s Pekarčikom dlkšiu kampaň ako KISKA a to už je čo povedať. Zato z tochto obdobia sa to hemží transparentnými priesermi huhuhú.

   • 2.1.1
    Otaznik says:

    Ty chceš povedať, že vedenie mesta pod PB je transparentné? LOL

    Kua chlapi nefetujte

   • 2.1.2
    DPH says:

    Nenájde sa nikto kto môže zverejniť fotografie z poslednej akcie uctenia obrazu Trnavskej Panny Márie. Na jednej strane veriaci ktorý uctievajú obraz na druhej strane,ľudia túžiaci po moci ,vylepšujúci si image. Keď som videl fotografiu ako Bročka číta niečo v kostole tak som sa čudoval že sa nezrútil.Predstavte si že to číta súdružka Srdošová, myslíte že by to bolo možné?

 3. 3
  Jana K. says:

  Vyborne, 15.6. mame v nasej drahej milovanej Trnave naraz dve akcie, tesim sa. Ja mam vstupenky sem https://vstupenky.maxiticket.sk/trnafsky-festival-2018-trnava kupene:

 4. 4
  joozef says:

  No – bude to zaujímavé.

 5. 5
  Citatel says:

  Pozrite si prosím https://www.trnava-live.sk/2018/02/15/festhry-2018-vikend-v-znameni-zabavy-pre-celu-rodinu/ a diskusiu v druhej časti, stojí to za to. Načo tu máme nejaký LUMEN, prosím Vás? Veď kresťania sú menšina v Trnave podľa diskutéra menom “kuko” a zväčša sú to fanatici a prvé prikázanie je mu na smiech.

 6. 6
  Podla experta J. Fuzaka says:

  Máš pravdu. Podľa poslanca J. Fuzáka je však takouto atraktivitou mólo v kamenáči a dokonca pre zahraničných návštevníkov. Festival Lumen je spolu s Jazzykom jedna z vecí, ktorá má zmysel pre cestovný ruch. A samozrejme akcie v City Arene, ale o tom sa nesmie hovoriť nahlas… :) :) :)

  • 6.1
   VÚC says:

   Omyl, na cestovný ruch je tu odborníčka pani M. Potočárová a jej kamoši z Bratislavy. Neradí to ona primátorovi to mólo?

  • 6.2
   Ano mas pravdu says:

   Ty budes mat doma Fuzaka na fotke..D Prestan tarat a neplet dve alebo tri veci spolu.Povedla Fuzak alebo Brocka ze je Lumen blbost?Ja osobne tiez nechodim na Lumen,ale som rad ze to tu je a ze sa ostatni ludia z toho tesia.City Arenu nemusim,ale uz je tu,tak nevidim dovod preco by som nadaval na akcie,ktore su tam.

 7. 7
  otazka znie inak says:

  Preco nepoviete pravdu? Ze Juraj Fuzak ma pevne miesto na Vasej strene hned vedla Petra Brocku? Fuzak a Brocka nepovedali, ze Lumen je blbost. Len sa tej akcie boja, pretoze moze byt podprahovo pouzita na tvorbu volicskej zakladne kandidata za KDH. Wow. City Arena ma ten isty potencial. Trnavsky rinek je asi 150 mensia vec, vie teda ovplyvnovat istu porciu ludi. Volby su marketing. Na tom Brocka vyhral, na tom prehra. Spoj 1 ks akcie v City Arene a 1 ks na namesti pocas vikendu v juni, konkretne 15.6. a rozdaj tam letaky o skvelom primatorovi. Nedovolia Ti to. Ak sa oni dohodnu, ze v ten den daju von 15 tis. letakov s fotkou kandidata na primatora za napriklad KDH, tak mozete mat aj 4 Bronca a skoncili ste.

  • 7.1
   Filip says:

   A takto to skončí aj podľa mňa. Zábava pre masy a ignorovať pekne komunitné blbosti na Facebooku. Primátora zabije absentujúca charizma a priveľa nepriateľov, ktorých si vytvoril najmä medzi tradične fungujúcimi ľuďmi. LGBT komunita ho nezachráni a ani kamoši na prengu

  • 7.2
   dajte letáky says:

   To je dobrý nápad rozdávať tie letáky 15.6. na tom čóro móro

   Každá strana dá svojich kreatívnych, moderných, kandidátov :

   HZDS – Hambálek, Zmajkovičová, Chovan, Tomeček, Stanko

   Smer – Hambálek, Zmajkovičová, Stanko, Náhlik

   SNS – Chovan, Tomeček, Ďuračka

   DOMA ZLE – Chovan, Tomeček, Ďuračka

   KDH – Bošnák, Butko, Pikna, Alchus, MUDr 1, MUDr 2, MUDr 3 …Klokner

   Mladí kresťanskí demokrati – Bošnák, Butko, Pikna, Alchus, MUDr 1, MUDr 2, MUDr 3 … Mráz

   SDKÚ – Pobiecky

   NEKA – Stanko, Klokner, Mikuš, Pobiecky

   Konečne zmena v TT, máme na viac, chceme dobre !

   Sme skoro nezávislí ! Iba od Vlada sme závislí !

   Ale to nevadí, pôjdeme kandidovať aj cez mŕtvoly, tak vám treba !

   • 7.2.1
    Hehe says:

    Skvela analyza pan “dajte letáky”, mozeme prosit o podobnu za Lepsiu Trnavu? Tie mena ma zaujimaju velmi.

   • 7.2.2
    VIP says:

    Celá zostava vo VIPke na Spartaku. Sú to skúsení manažéri,ktorí si svorne pomáhajú. Aj s ujom privatizerom.

   • 7.2.3
    DPH says:

    Keď zatiaľ nebudete lepiť sáčky.

   • 7.2.4
    Trulo says:

    Ludia čo majú exekúcie budú môcť kandidovať,otázka na pána primátora.Prečo nedokáže hospodáriť od výplaty po výplatu a berie si zálohu, ktorú nedostávajú ani ľudia so zárobkom 500 €. To chce tak hospodáriť s mestkými financiami ako so svojimi. No to nás potom ochranujte,páni aj dámi. Nenavrhnúť dákeho bezdomovca, ked všetci sú zlý.Pouvažujme.

   • 7.2.5
    DPH says:

    Keď sto dával dokopy, mal si si zavolať aj otca alebo mamu lebo si to domotal. Takto to nikdy nebolo. To ozaj pôjdete cez mŕtvoly ,potom sa prihlás u svojho obvodného lekára a popros ho výmenný lístok odbornému lekárovi,alebo sa prihlás na najblišom obvode polície, aby si niečo nevyviedol . Zničíš si celý život a to len preto že chceš sa nabaliť. Ver peniaze sa dajú zohnať aj ľachšie.Keď sa chceš dať zvoliť musíš mať na zreteli verejné blaho a nie osobný prospech.

  • 7.3
   LL.M. says:

   Trnavský rinek spúšťal Stanko, keď to človek hodnotí s odstupom času a s informáciami, ktoré má v súčastnosti,bola to príprava LTT a jej prezentácia pred verejnosťou s podporou Smeru,proti KDH. Keď by som ďalej pokračoval tak to nie je o Smere a KDH ,ale o nezávislých tvorcoch novej spoločnosti.

 8. 8
  Kreativec amater says:

  Som zacinajuci kreativec, amater. Neviem sa rozhodnut medzi http://www.trnavskyhlas.sk/c/23290-co-bude-s-pracharnou-vzniknut-tu-moze-centrum-pre-kulturu-a-kreativitu.htm a http://www.malyberlin.sk/. Poradte kam mam svoju buducu kreativitu nasmerovat? Predsa len je to na jednom namesti. Boze vsemohuci, zachran toto mesto pred tym clovekom. Naco nam pan primator bude tolko kreativnych centier ak v Trnave nie je reklamny trh?

 9. 9
  Zodpovednosť says:

  Prestaň mudrovať. Hlavná vec,že pracharen bola zničená za KDH..Nechali ju doslava vybrakovat a firma,vlastne nikto nebol zodpovedný. Načo takýto ľudia nám vládli a ďalej chcú? Pán boh ochraňuj.

  • 9.1
   DPH says:

   Budova bola pred rozpadnutím a mesto sa ju snažilo zachrániť. Investovalo do nej 40 miliónov korún a v spolupráci s nejakou firmou tú budovu ako reštavráciu,vináreň,pár izieb na prenájom začalo prevádzkovať. Pri otvorení všetci mestký úradníci išli na obed a dolu mestom na 150m sa šíril zápach spáleného oleja. Zlý projekt,kuchár naschopák znehodnotil projekt za 40 melónikov.Pravda je že nikto s tým nič nerobil a keď to prepuklo už bolo neskoro. dobá myšlienka,aby mesto malo zabezpečené stravovanie pre svojich zamestnancov a aj stav ubytovacích zariadení v meste vtom čase bol taký aký bol a mnohokrát návštevy z cudziny nemali kde ubytovať.Takže posudzovať súčasnými očami by nebolo korektné. Platí ale že kto chce biť, palicu si nájde

 10. 10

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.