reklama

Trnavské volejbalistky si v play-off nezahrajú, o účasť v extralige zabojujú v baráži

V záverečnom zápase extraligy žien Hit UCM Trnava podľahli v sobotu 24. februára komplexnejšie hrajúcim Pezinčankám. Počas celého zápasu domáce hráčky doťahovali súpera, ktorý sa dokázal vždy, keď Trnava vyrovnala priebeh setu, vzchopiť. Trnava nezískala ani set a prehrala 0:3.

Napriek prehre v sobotu sa o všetkom rozhodovalo až v nedeľu. Zisk play – off pre Hit UCM Trnava mohla ešte zabezpečiť výhra COP Nitra v Spišskej Novej Vsi 3:0 alebo 3:1.

Žiaľ, napriek tomu, že COP Nitra vyhrávala 2:1, Spišská dokázala otočiť a zvíťaziť 3:2.

FOTO: Peter Václavek

Trnava obsadila vo svojom druhom súťažnom ročníku 2017 – 2018 extraligy žien 9. miesto o jeden bod za ôsmou Spišskou Novou Vsou. Účasť v extralige žien v ročníku 2018 – 2019 si musí vybojovať v barážových stretnutiach.

Zatiaľ je istý účastník práve COP Nitra z extraligy, ktorá obsadila 10. miesto. Zostávajúci účastníci vzídu z víťaza 1. ligy západ a východ.

Ročník 2017 – 2018 bol v boji o play off mimoriadne dramatický, keď do posledného setu neboli jasný postupujúci. Po minuloročnom 7. mieste tak Hit UCM Trnava musí o extraligovú príslušnosť zabojovať.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Pezinok hral koncentrovane a uvoľnene. My sme nehrali zle, ale boli sme trošku nervózni a na našej hre bolo cítiť dôležitosť stretnutia, čo nám žiaľ zväzovalo ruky.“

Hit UCM Trnava – VTC Pezinok-Bilíkova 0:3 (-20, -20, -22)
Rozhodovali: Gerboc a Schimpl, 100 divákov.
Trnava: Kočišová 2, Doluda 16, Režná 5, Vasková 3, Behúnová 6, Melišová 5, libero Gondeková (Slezáková 11, Schvábová 0). Tréner: P. Bernáth.
Pezinok: Ella Erteltová 0, Fartelová 7, Beneková 14, Jelínková 16, Maštalírová 10, Rusová 8, libero Šipošová (Andrišinová 0, Mitrengová 1, Havelková 0, Keszeghová 0). Tréner: J. Hančák.

FOTO: Peter Václavek

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2018 6:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavské volejbalistky si v play-off nezahrajú, o účasť v extralige zabojujú v baráži”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.