reklama

Boj o extraligovú záchranu odštartovali trnavské volejbalistky výhrou v Nitre

Potom, ako unikla volejbalistkám Hit UCM Trnava účasť v play off až v záverečnom kole nadstavbovej časti, sa začali boje o udržanie sa v extralige žien. V boji o dve miesta v extralige v ročníku 2018-2019 sa systémom doma vonku predstavia okrem Hit UCM Trnava aj COP Nitra, víťaz 1. ligy západ TAMI Bratislava a víťaz 1. ligy východ VK Sokol Giraltovce.

V dôležitom zápase v prelínacej súťaži sa stretli družstvá, ktoré skončili na 9. a 10. mieste extraligy žien, preto sa očakával vyrovnaný priebeh.

Trnavčanky cestovali na pôdu nebezpečnej COP Nitra, kde sa body ľahko nezískavajú. V prvom sete bola vidieť na Trnavčankách dlhšia pauza od súťažných zápasov a do tempa sa dostávali veľmi ťažko.


V akcii trnavská smečiarka Darja Doluda

Foto: Peter Václavek

Nepresná nahrávka a trápenie sa v útoku stál Hit UCM Trnava prvý set. Nechýbalo veľa a po veľmi zlom začiatku, keď prehrávali 0:7, sa zdal byť stratený aj druhý set. Niekoľko zázračných obranných zákrokov i zlepšenie úspešnosti v útoku znamenali obrat a víťazstvo Trnavy v druhom sete.

Dievčatá pod vedením kapitánky Diany Kočišovej prestali robiť chyby v útoku a pridali aj solídnu hru v obrane. Najkvalitnejší volejbal videli diváci v 3. sete, keď sa stav prelieval po bode na jednu a druhú stranu. Závery tretieho setu, aj tie zostávajúce, zvládli lepšie hostia z Trnavy a mohli sa tešiť z prvého dôležitého víťazstva v prelínacej súťaži.

Hit UCM Trnava sa v odvete s tým istým súperom stretne v Mestskej športovej hale v Trnave už nasledujúci piatok 30. marca 2018 o 14.00 hod.

Pavel Bernáth, tréner Hit UCM Trnavy: „Náročný zápas pre obe družstvá po dlhej prestávke. Duel sme otočili trpezlivosťou a trošku zmenenou hrou. Nakoniec to však bol aj tak boj, kde bolo cítiť dôležitosť takéhoto zápasu, z ktorej pramenili aj jednoduché chyby. Všetci sme radi, že sa nám podaril tento dôležitý zápas dotiahnuť do trojbodového víťazstva.“

Do súťažných zápasov sa zapojilo cez víkend aj šesť mládežníckych družstiev Hit Trnava. Najviac potešili dve výhry Hit Trnava v 1.lige junioriek na pôde bratislavského VIVUSU (3:2 a 3:0).

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2018 0:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.