reklama

Volejbalistky Hit UCM nevstupujú do ročníka 2021/22 s veľkými cieľmi, šiestu extraligovú sezónu odštartovali prehrou

Extraligové volejbalistky Hit UCM Trnava vstúpili počas prvého októbrového víkendu do novej sezóny 2021/2022, ktorá je už šiestou v najvyššej slovenskej súťaži.

Premiéra v novom ročníku na palubovke nováčika VKP Bratislava sa zverenkyniam trénera Rastislava Filípka nevydarila, súperkám podľahli hladko 0:3.

„Domáce počas celého zápasu v podstate kontrolovali jeho priebeh. Niekoľkokrát sa nám podarilo zmazať dvojbodovú či trojbodovú stratu, ale v samotných koncovkách sme neboli dostatočne efektívni. Tretí set sme v jednom postavení nabrali stratu, ktorá už bola rozhodujúca. Na prvý zápas sezóny, so súperom, ktorý má tie najvyššie ambície, to nebolo z našej strany zlé. Bojovali sme, bránili, ale, žiaľ, dlhé výmeny išli v prospech VKP,“ konštatoval po stretnutí tréner Hit UCM Filípek.

Na domácej pôde v Mestskej športovej hale sa Trnavčanky predstavia po prvý raz v novej sezóne v sobotu 9. októbra 2021. O 19. hodine si zmerajú sily s družstvom Projekt RD SVF.

HIT UCM TRNAVA 2021 – 2022
nahrávačky: Tatiana Grófová, Sofia Sivičeková
smečiarky: Ivana Povrazníková, Veronika Jakábová, Simona Červeňáková (ČR), Lucia Poláčková, Martina Tomčíková, Petra Ritterová, Erika Turiaková
blokárky: Adriána Límová, Vanesa Sukovská, Simona Stieranková
univerzálky: Zuzana Zámožíková, Karin Sadloňová
liberá: Michaela Magulová, Alžbeta Pagáčová
tréner: Rastislav Filípek, asistenti: Peter Václavek, Adrián Červený
kondičný tréner: Radovan Erent

Hit UCM Trnava v novej sezóne nemá veľké ciele. Po odchode viacerých kľúčových hráčok dostanú priestor mladé talenty. Podľa slov hlavného trénera tím ide do sezóny skromnejšie. ale o to bojovnejšie.

Postup medzi najlepšiu štvorku by bol veľkým úspechom, k čomu je potrebné ale ešte družstvo posilniť. Do tímu sa vrátila univerzálka Zuzana Zámožíková, ktorá ešte ako slobodná Zuzana Šárniková pomohla k postupu družstva medzi elitu.

Posilami sú smečiarka Lucia Poláčková, ktorá hosťuje z UKF Nitra a družstvo doplnila aj Češka Simona Červenáková, ktorá prišla študovať na Univerzitu Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Po základnej časti sa bude hrať nadstavba rozdelená pre družstvá na 1. až 4. mieste a 5. až 9. mieste. Osem družstiev bude hrať play off.

Volejbalový klub Hit Trnava prihlásilo do súťaží okrem extraligy žien aj sedem mládežníckych družstiev. Ambíciu postúpiť do extraligy mužov má aj prvoligové mužské družstvo Hit TRUNI Trnava, ktoré svoje zápasy odohrá v telocvični na ZŠ s MŠ Atómová.

V roku 2021 oslavuje VO HIT Trnava 20. výročie založenia klubu. Okrem klubovej úrovni sa darí volejbalu v Trnave aj na funkcionárskej úrovni, keď na augustovej Konferencii členov Slovenskej volejbalovej federácii v Poprade bol popri novom prezidentovi SVF Marekovi Rojkovi zvolený do správnej rady Slovenskej volejbalovej federácii Trnavčan Pavol Mančák pre legislatívno-právne otázky.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2021 13:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.