reklama

Volejbalistiky Hit UCM finišujú s prípravou na siedmu extraligovú sezónu, fanúšikov pozývajú na domáci turnaj

V polovici augusta odštartovali trnavské volejbalistky športovú prípravu na ďalšiu, už siedmu extraligovú sezónu.

Okrem kondičných a loptových tréningov hráčky absolvovali v závere prvého týždňa aj túru do neďalekých Malých Karpát. Ako odľahčenie náročného programu absolvovali teambuilding v areáli tréningového golfového centra klubu Golf Trnava.

Hlavný tréner Rastislav Filípek má v príprave k dispozícii 15 volejbalistiek. Najviac bodujúca hráčka Hit UCM Trnava v minulej sezóne Ivana Povrazníková podstúpila v lete operáciu kolena a v súčasnosti sa postupne zapája do činností družstva.

K tímu sa pripojila Michaela Rosinská, rod. Štepanovská z ŠVK Pezinok a do prípravy sa zapojili aj mladé talenty z Liptovského Hrádku, ktoré idú študovať na Univerzitu Sv. Cyrila a Metoda a Trnavskú univerzitu.

Ilustračné foto: Hit UCM

Realizačný tím extraligového držstva posilní štatistik družstva Samuel Rosinský a do širšieho kádra tréner počíta s Viktóriou Odrejkovou, ktorá počas štúdia na strednej škole hosťovala a trénuje v COP Nitra.

V rámci prípravy sa Hit UCM Trnava predstaví na domácej palubovke na 17. ročníku Turnaja o pohár primátora Mesta Trnava 1. a 2. septembra 2022 v Mestskej športovej hale.

Turnaj otvorí zápas Hit UCM Trnava proti Volley project Nitra o 15.30 hod. Súpermi Trnavčaniek budú účastníci Niké Extraliga žien – Volley Project UKF Nitra, VKP Bratislava a VK Prešov.

V rámci predsezónnej prípravy odohral tím Hit UCM štyri zápasy v Novom Meste nad Váhom proti domácim VK (2:2 a 3:1) a ŠVK Pezinok (4:0 a 2:2).

Prípravu na sezónu 2022/2023 zavŕši Hit UCM Trnava v dňoch 15. – 16. septembra 2022 na medzinárodnom turnaji O pohár primátora Mesta Nitra. Okrem Trnavčaniek a domácej Nitry o víťazný pohár zabojujú aj VKP Bratislava, MCM Diamant Kaposvár a Volejbal Přerov.

Úvodné kolo nadchádzajúcej sezóny Niké Extraligy žien sa uskutoční 24. septembra. Hit UCM Trnava sa prestaví na pôde nováčika UNIZA Žilina.

V sezóne 2022-2023 Niké extraligy žien sa predstaví 10 družstiev: Slávia EÚ Bratislava, UKF Nitra, VK Nové Mesto nad Váhom, VK Pirane Brusno, VKP Bratislava, VK Prešov, ŠVK Pezinok, VK UNIZA Žilina, Projekt RD SVF a Hit UCM Trnava.

Súťaž je rozdelená na tri časti. Prvá sa začína 24. septembra a odohrá sa systémom každý s každým doma a vonku. V druhej sa tímy rozdelia podľa poradia od prvého po štvrté a od piate po deviate (Projekt RD SVF nepokračuje po základnej časti), v tretej časti bude hrať play off osem najlepších tímov.

Termíny domácich zápasov Hit UCM Trnava v sezóne 2022-2023 v Mestskej športovej hale
sú naplánované od 19.00 hod. nasledovne:

01.10.2022 Trnava – VK Prešov

15.10.2022 Trnava – VKP Bratislava

29.10.2022 Trnava – VK Nové Mesto nad Váhom

13.11.2022 Trnava – Slávia EU Bratislava

26.11.2022 Trnava – VA UNIZA Žilina

07.12.2022 Trnava – Volley project UKF Nitra

17.12.2022 Trnava – ŠVK Pezinok

07.01.2023 Trnava – VK Pirane Brusno

Ulož ako PDF
Napísal 31. augusta 2022 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.