reklama

Hudba z divadla na festivale Lovely Experience: Pricestuje nemecká elektronická formácia DIGITALISM!

Trnavský Multimediálny Festival Lovely Experience dlho tajil mená interpretov, ktoré vytvoria tohtoročný line-up festivalu. Trojičným námestím Trnavy sa tento raz bude ozývať elektronická melódia dua DIGITALISM. Spolu s množstvom multimediálnych inštalácií tak zmení Trojičné námestie na jeden veľký zážitok.

Organizátori festivalu Lovely Experience Multimediálny Festival 2018 prezradili meno zahraničného headlinera, ktorý v sobotu 26. mája roztancuje Trojičné námestie. Popri zástupcoch slovenskej hudobnej scény má na festival namierené nemecká elektronická formácia DIGITALISM.

Nemeckí DIGITALISM

Hudobníci Jens Moelle a Ismail „Isi“ Tuefekci z Hamburgu, ktorí sa stali jednou z najuznávanejších súčasných elektronických dvojíc pod názvom DIGITALISM, ako aj samostatne uznávanými producentmi, potvrdili účasť na 7. ročníku festivalu Lovely Experience.

Samotná hudba, ktorá je primárne zameraná na tanečné podlahy, má rôzne tempo a tóny. Duo DIGITALISM je tvorcom nemeckej elektronickej tanečnej hudby, v ktorej sa spájajú aj prvky new-rave, dance-punk, elektro-punk. Ich melódie nemeckej elektroniky sú známe v nahrávkach „Blitz“, „Wolves“ alebo „Circles“. DIGITALISM majú na konte viacero albumov, z ktorých najčerstvejším je „Mirage“ (2016). Fanúšikovia ich poznajú aj z albumov „I Love You Dude“ (2011), „Kitsuné Tabloid“ (2008) či „Idealism“ (2007).


Digitalism

Divadlo Jána Palárika ako festivalový areál pre multimediálnu inštaláciu

Nový koncept areálu festivalu Lovely Experience ho poriadne rozšíril. Budova Divadla Jána Palárika sa stane súčasťou strhujúcej multimediálnej inštalácie prepájajúcej svetelné a hudobné umenie do jedného celku.

DIGITALISM, ako aj ďalší hudobný interpreti festivalu, odohrajú svoj hudobný set priamo z budovy divadla. Veľmi odvážny a kreatívny krok nás už pri Lovely Experience ani neprekvapuje a potvrdzuje schopnosť festivalu prekvapiť vždy niečím novým.

Trnava plná umenia

Festival Lovely Experience sa nespája len s hudobným programom. Organizačný tím tento rok ponúka aj bohatý umelecký program v centre mesta Trnava spájajúci audio-vizuálne umenie zahraničných a slovenských umelcov.

Do centra Trnavy má namierené aj umelecké duo Mutro Art Group (Ukrajina). Mutro Art Group vytvoria z piesku model mesta, na ktorom je premietaný animovaný videomapping s autami, vlakmi a ľuďmi. Umelci využívajú pre 3D vizualizácii mesta kombináciu dvoch techník – skutočné mesto (formou sochy z piesku) a virtuálne (projektovaný videomapping) mesto.

(ts)

Vždy čerstvé novinky z festivalu Lovely Experience

Lovely Experience informuje fanúšikov o všetkých čerstvých novinkách na svojich oficiálnych sociálnych sieťach: https://www.facebook.com/lovely.experience

Oficiálna web stránka festivalu: www.lovelyexperience.sk

Vstupenky na Multimediálny Festival Lovely Experience 2018 vrátane slúchadiel na silent festival je možné zakúpiť: http://bit.ly/vstupenky_lovely_experience_festival

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2018 6:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.