reklama

Do Trnavy príde s Digitalism aj EKG, Inkwall, Yanko Král a pouličné umenie

Festival Lovely Experience 2018 v sobotu 26. mája obsadí Trojičné námestie, prinesie najväčšiu tanečnú párty v meste a už teraz je jasné, že bude plný noviniek a prekvapení. Fanúšikovia festivalu sa môžu tešiť na rôzne hudobné žánre, v ktorých nebude chýbať klubová elektronika, drum&bass či hip-hop. Do Trnavy majú tento rok namierené: DJ EKG, INKWALL, YANKO KRÁL a mnohí ďalší, ktorí spolu s nemeckou elektronickou formáciou DIGITALISM zmenia Trojičné námestie na veľkú tanečnú párty.

Forma párty na slúchadlách umožní návštevníkom festivalu naladiť súčasne dva hudobné kanály, v ktorých budú môcť počúvať rozličné hudobné štýly.

Jeden sa môže zabávať na melódie klubovej elektroniky, zatiaľ čo kamarát si užíva beaty hip-hopových alebo drum&bassových setov.

Festival Lovely Experience prinesie tento rok do slúchadiel zvuk zo svetelných inštalácií a pre návštevníkov so vstupenkou aj zvukového sprievodcu inštaláciami, vďaka čomu si budú môcť užívať hudobné vystúpenia a zároveň objaviť interaktívne a svetelné inštalácie festivalu.


Digitalism

DJ EKG

DJ EKG, vlastným meno Mirko Ecker, je jednoducho klasik slovenskej hudobnej scény. Na DJ-skej scéne sa pohybuje už viac ako 14 rokov. Jeho dominantou je spájanie rôznych hudobných žánrov v štýle energickej klubovej elektroniky. Prostredníctvom svojich setov poskytuje fanúšikom pozitívnu energiu a pozitívne vibrácie. Na festival Lovely Experience 2018 prichádza so špeciálnym warm-up setom pri západe slnka a nočnou časťou vystúpenia priamo do slúchadiel návštevníkov. Takýto zážitok si netreba nechať ujsť, nebude sa už opakovať.


DJ EKG

Inkwall

Fanúšikov Drum&Bass čaká v máji v Trnave Inkwall. V jeho tvorbe nechýbajú prvky UK bass, trapu či grime. Všetky jeho skúsenosti z rôznych elektronických hudobných štýlov sa premietli na debutovom EP Different v roku 2015. V drum&bass scéne sa Inkwall preslávil najmä trackmi Message for U alebo Right Here. Inkwall je okrem toho najmaldším členom drum&basse zoskpenia Drumatique a počas svojho pôsobenia na elektronickej scéne sa mu podarilo získať dve nominácie na Radio_Head Awards 2016, konkrétne v kategóriách „Objav roka“ a „Nahrávka roka – Elektronická hudba“.


Inkwall

DJ Yanko Král

Zástupcom hip-hopovej scény bude na festivale Lovely Experience DJ Yanko Král. Yanko Král bol jedným zo zakladateľov H16, v ktorej vystupoval ako koncertný DJ. V zoskupení H16 odohral množstvo koncertov. Taktiež patrí do djského zoskupenia zvaného Club Crushers Crew. Dnes už ale hip-hop nie je jediným žánrom, ktorý Yanko Kráľ obľubuje a hráva. Rozširuje svoju produkciu o rôzne druhy elektronickej hudby, ktoré je možné počuť v jeho setoch – UK Garage, New Disco, Electro House a pod. V hip-hope má rád predovšetkým beaty 90-tych rokov: Pete Rock, A Tribe Called Quest, Common, Souls of Mischief a iných. Do slúchadiel návštevníkov Lovely Experience prinesie nočnú párty, ktorú by nikto na námestí nečakal.


DJ Yanko Král

Subtension

Pre tých, ktorých na párty naštartuje Drum&Bass, pripravili organizátori elektornický nášup v podaní mladého talentovaného slovenského DJa a producenta Subtension. Vo svojej hudobnej tvorbe prináša fanúšikom jedinečnú, progresívnu a kvalitnú elektronickú hudbu. Subtension študoval dizajn filmového zvuku na Univerzite v Prahe. Štúdium formovalo a ovplyvnilo jeho názor, že hudba nie je len spájaním zvukov lahodiacich sa ušiam, ale vytvára množstvo nekonečných hudobných kombinácií, ktoré vyžadujú nielen štúdiové zručnosti, ale aj dávku hudobného intelektu a hlavne otvorenú myseľ. Jeho cieľom je tvoriť originálne melódie. Táto hudobná filozofia je cítiť mnohých jeho trackoch a vydaných EP – Critical Music.


Subtension

Changing Faces

Na festivale Lovely Experience Multimediálny Festival 2018 nebude chýbať ani zástupkyňa ženskej Drum&Bass scény. Festivalový line-up obohatí DJka a producentka vystupujúca pod názvom Changing Faces. Umelecký názov vychádza jej z obľúbeného tracku. Zároveň nesie aj druhý význam, ktorým je, že ľudia menia svoje tváre. Changing Faces obohacuje mnohé slovenské i zahraničné eventy a v sobotu 26. mája nebude chýbať ani na Trojičnom námestí v Trnave, kde návštevníkom festivalu nadiktuje do slúchadiel svoj Drum&Bass.


Changing Faces

BELAU

Bohatý hudobný program podujatia Lovely Experience doplní kapela BELAU z Maďarska. BELAU prinášajú elegantné a čisté beaty zachytávajúc pocit leta bol nazvané ako sundowntempo. Posolstvo BELAU je jednoduché: opustiť zaneprázdnenosť, uponáhľanosť a monotónnosť každodenného života, zbaviť bariér a prežiť každú chvíľu naplno. Formácia prenáša svojich fanúšikov na veselé miesta plnené slnka, kde si môžu oddýchnuť, načerpať energiu, nájsť pokoj a harmóniu.

Informuj sa o novinkách z Lovely Experience

Lovely Experience komunikuje s fanúšikmi prostredníctvom oficiálnych sociálnych sietí https://www.facebook.com/lovely.experience

Oficiálna web stránka festivalu: www.lovelyexperience.sk

Vstupenky na Multimediálny Festival Lovely Experience 2018 je možné zakúpiť formou predpredaja. Počet lístkov je obmedzený počtom slúchadiel a veľké množstvo lístkov je už fuč.
Predpredaj lístkov: http://bit.ly/vstupenky_lovely_experience_festival

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2018 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.