reklama

Speed Skating Club Spartak Trnava štartuje svoju činnosť

Dvadsiateho júla 2018 začal písať svoju históriu nový športový klub Speed Skating Club (SSC) Spartak Trnava zameraný na rýchlokorčuľovanie na ľade aj inline korčuliach. Bezprostredne po registrácii klubu sa jeho členovia zapojili do prvých pretekov – v sobotu 4. augusta 2018 v Trenčíne. Speed Skating Club Spartak Trnava reprezentovalo šesť pretekárov, ktorí priniesli domov neuveriteľné tri strieborné medaily.

Lucia Poláčková, odchovankyňa trnavského krasokorčuľovania, obsadila v kategórii žien-fitness na dráhe 8,6 km druhú pozíciu.

Rovnako druhý skončil v rovnakej mužskej kategórii aj na rovnakej trati Miroslav Neštický. Jeho syn Matúš Neštický – žiak 2. ročníka ZŠ na Spartakovskej ulici – sa rovnako umiestnil na druhom mieste v kategórii žiaci do 9 rokov.

„Radosť nám urobili aj ostatní zúčastnení pretekári z Trnavy, hoci bez medailového umiestnenia. Či už bývalá reprezentantka SR v shortracku Miroslava Velická-Bačíková v kategórii ženy-polmaratón alebo športová nádej nášho klubu Zinka Lulkovičová, žiačka 3. ročníka ZŠ Spartakovská v kategórii staršie deti 9-11 rokov.
Zisk takého množstva medailí považujeme za výnimočný úspech a záväzok – najbližšie preteky očakávajú pretekárov SSC už v sobotu 18. augusta v Šali, kde bolo zaregistrovaných až 18 pretekárov z Trnavy! Spravíme všetko pre to, aby sme boli na týchto, ale aj všetkých ďalších podujatiach rovnako úspešní, ako sme boli aj na týchto prvých v Trenčíne,“
konštatoval Robert Kormanak zo Speed Skating Club-u Spartak Trnava.


Zinka Lulkovičová (žiačka 3. ročníka ZŠ Spartakovská v Trnave) – v cieľovej rovinke

Okrem súťaží sa športový klub SSC venuje aj tréningovej činnosti, ale aj rekreačnému športu a rodinných podujatiam – v tomto duchu sa v pondelok 13. augusta 2018 začína v Trnave na športovom areáli Slávia týždňový detský letný denný tábor INLINE Trnava 2018, kde sa bude celkovo sedem kvalifikovaných trénerov pod vedením hlavného trénera Mariána Miškoviča zo Šale venovať 28 deťom z nášho a partnerských športových klubov.

Takýto tábor, resp. skôr tréningový camp, s dvojfázovými tréningami denne sa bude v našom meste konať po prvýkrát – a okrem každodenného šľapania na okruhu Slávia je na programe aj množstvo hier a výlet do zahraničia.

Tábor vyvrcholí v piatok 17. augusta krátko popoludní, kedy deti predvedú svojim rodičom a kamarátom jazdu zručnosti aby preukázali, čo sa naučili a ako sa zdokonalili – jazda zručnosti sa bude konať pod holým nebom na verejnom športovisku a uvítame na nej akýchkoľvek návštevníkov a zvedavcov o tento šport.

„Športový klub SSC Spartak Trnava má ambíciu stať sa akceptovaným subjektom v našom meste a regióne. Chceme zodpovedne a systémovo pristupovať k práci s mládežou, organizovať športové a zábavné podujatia, zúčastňovať sa pretekov -jednoducho prispievať ku vyššej kvalite života v Trnave a v regióne Trnavy,“ hovorí o cieľoch SSC Spartak R. Kormanak.

Klub pozýva do svojich radov všetkých, ktorí sa radi hýbu a majú vzťah k športu.

V utorok 11. septembra 2018 organizuje historicky prvú členskú schôdzu klubu, kde budú definovať víziu a koncepciu klubu, kde si plánujú zvoliť kompletné vedenie klubu dohodnúť plán na sezónu 2018/2019. Členská schôdza sa uskutoční v hoteli Spectrum (bývalá Inka) v Trnave od 18 hod.


Matúš Neštický (žiak 2. ročníka ZŠ Spartakovská v Trnave), 2. miesto, kategória žiaci do 9 rokov, Miroslav Neštický, 2. miesto, kategória muži-fitness


Lucia Poláčková, 2. miesto, kategória ženy-fitness

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2018 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.