reklama

Divadlo pozýva na prvý Deň otvorených dverí

Divadlo Jána Palárika pod vedením novej riaditeľky Zuzany Šajgalíkovej otvorí svoje brány už tento mesiac. 29.septembra 2018 sa prvýkrát uskutoční Deň otvorených dverí.

Zaujímavý program sa bude skladať z množstva kreatívnych aktivít. „Pre nadšencov nášho divadla sme si pripravili aktivity, ktoré asi každý od DOD očakáva, ale v našom podaní budú mať niečo navyše. Veríme, že tak splníme očakávania, ale aj príjemne prekvapíme,“ hovorí na margo DOD marketingová manažérka Lucia Turňová.

Ilustračné foto: DJP

Od 14.00 h, každú hodinu, sa uskutočnia celkom štyri pútavé prehliadky zákulisím pod vedením Mgr. Daniely Zacharovej z Krajského pamiatkového úradu Trnava, ktorá poodhalí históriu divadla a herca Tomáša Vravníka, ktorý pootvorí dvierka do súčasného divadelného života.

Pripravený je bohatý program pre najmladších návštevníkov. V prípade pekného počasia budú aktivity pre deti prebiehať na nádvorí divadla pod názvom Ateliér DVOR. Ateliér DVOR je kreatívny priestor, kde sa deti budú môcť zapojiť do maľovania nadrozmerného obrazu divadla.

V originálnej maliarskej dielni divadla sa uskutočnia každú celú hodinu tvorivé dielne, v ktorých pracovníci divadla vyrobia spolu s deťmi odznaky, ktoré si odnesú ako milý suvenír z DOD. Špeciálny suvenír si môžu vyrobiť aj v zámočníckej dielni divadla. Technický nadšenci si vyskúšajú prácu divadelného osvetľovača a „rozsvietia“ divadlo. Zatiaľ si ich rodičia môžu oddýchnuť pri dobrej káve.

Okrem toho bude počas DOD pripravený zábavný fotokútik, kde sa účastníci môžu odfotiť v divadelných kostýmoch či s rekvizitami a fotografie si odniesť so sebou ako príjemnú spomienku. Vo veľkej sále bude zatiaľ prebiehať otvorená skúška, kde nadšenci divadla spoznajú prípravný proces tvorby inscenácie, konkrétne prácu hercov a režiséra hry Neprebudený. V Zrkadlovej sále bude prebiehať burza, kde fanúšikovia nájdu plagáty, bulletiny či rekvizity z obľúbených hier.

Vrcholom DOD je talkshow Pred oponou herca Michala Jánoša, ktorá začína o 18.30h a Michal v nej predstaví vzácnych hostí – Jozefa Viskupiča, predsedu TTSK a Zuzanu Šajgalíkovú, riaditeľku DJP za hudobného doprovodu tradičnej divadelnej kapely Gesamtkunstband v zložení Juraj Bielik, Tomáš Vravník, Martin Križan a Petra Blesáková.

„Úplným záverom, veríme, že skvelého dňa, bude after párty s príjemnou hudbou v spoločnosti vzácnych hostí, hercov, kolektívu DJP a hlavne našich divákov. Všetkých srdečne pozývame,“ uzatvára riaditeľka Zuzana Šajgalíková.

Vstup na podujatie je bezplatný, vstupné na talkshow Pred oponou je symbolické 1 euro. Občerstvenie pre účastníkov DOD bude k dispozícii v priestoroch divadla aj nádvoria.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2018 16:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.