reklama

Štartuje volejbalová extraliga, Hit UCM Trnava sa chce v tabuľke dostať medzi najlepšie štyri tímy

V sobotu 29. septembra 2018 odštartuje nová sezóna extraligy žien vo volejbale. V súťaži sa už tretiu sezónu po sebe predstaví aj trnavské družstvo Hit UCM Trnava.

O 16.00 hod. v Mestskej športovej hale privítajú Trnavčanky rivala z Nového Mesta nad Váhom, proti ktorému majú vyrovnanú bilanciu dve výhry a dve prehry (v sezóne 2017 – 2018).

V príprave na novú sezónu v tréningovom zápase im hladko podľahli, ale v oficiálnom prípravnom zápase zvíťazili 3:1. Vyrovnané a zaujímavé zápasy medzi družstvami prebiehali i počas minuloročnej sezóny, preto favorita zápasu nie je ľahké určiť.

Extraliga žien v sezóne 2018 – 2019 je zložená z ôsmich družstiev, pričom je súťaž rozdelená na tri časti.

V prvej základnej časti sa stretnú družstvá každý s každým doma – vonku. V druhej nadstavbovej časti sa tabuľka rozdelí na dve polovice a po jej skončení sa odohrá play off.

Družstvo s čiernym Petrom, ktoré skončí na 8. mieste bude obhajovať extraligovú príslušnosť v baráži.


HIT UCM Trnava v sezóne 2018/19

Paralelne bude prebiehať aj Slovenský pohár žien, v ktorom bude účinkovať všetkých 8 družstiev extraligy žien. Súpera v 1. kole v slovenskom pohári budú Trnavčanky poznať podľa umiestnenia v extralige žien k 23. decembru 2018. Podobne ako v minulom ročníku budú všetky zápasy extraligy povinne vysielané online na www.tvcom.cz.

Hit UCM Trnava po dvoch rokoch vymenilo hlavného trénera. Bernátha nahradil Rastislav Filípek, ktorý bol v predchádzajúcich sezónach asistentom hlavného trénera extraligového družstva.

Asistentom bude Peter Václavek. Tím po minulej sezóne zostal viacmenej spolu a na tlačovej konferencii pred začiatkom sezóny sa Trnavčanky netajili ísť s odvážnymi cieľmi a to postupom medzi najlepšie štyri družstvá.

Do novej sezóny sa družstvo posilnilo o smečiarku Paulu Zatrochovú (VK Kežmarok), Tatianu Grófovú (VK Žilina), Eva Eleková (Zvolen) a nahrávačku Teréziu Rihovú (Žiar nad Hronom), ktoré v klube hosťujú.

Vedeniu Hit Trnava sa podarilo udržať najviac bodujúcu hráčku minulej sezóny, ukrajinskú legionárku Darju Doludu, na ktorej prestupe do Trnavy sa po náročných rokovaniach dohodlo so Sláviou Bratislava. Do zostavy sa dostali aj dve trnavské odchovankyne, študentky Športového gymnázia J. Herdu v Trnave Lucia Vríčanová a Adriána Límová. Družstvo na ihrisku povedie kapitánka Diana Kočišová.

Zaujímavosťou je, že v trnavskom družstve sú aj tri špecialistky na plážový volejbal, všetky tri sa dostali na Majstrovstvách Slovenska v plážovom volejbale 2018, kde obsadili 2. miesto (Lucia Behúnová), 4. miesto (Eva Eleková), 7. miesto (Lesia Slezáková)

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2018 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.