reklama

Do Trnavy prídu už o týždeň súťažiť v silovom trojboji svetové esá

Do štartu WUAP Majstrovstiev sveta v silovom trojboji v Trnave zostáva týždeň. Od 15. do 21. októbra bude v mestskej športovej hale súťažiť viac ako 600 pretekárov z 21 krajín sveta v disciplínach tlak na lavičke, mŕtvy ťah a silový trojboj.

Organizátori dolaďujú posledné detaily, všetko sa už sústreďuje na budúci pondelok. Zaujímavý pohľad je na štartovú listinu.

Do slovenského Ríma prídu súťažiť aj traja účastníci nedávnej Olympia Pro Powerlifting 2018, teda súťaže v tlaku na lavičke, ktorá sa uskutočnila v septembri v Las Vegas a bola zároveň súčasťou kulturistického vrcholu sezóny v Amerike.

Maďar Lászlo Mészáros a dvojica Slovákov Ján Velgos s Jánom Oroszom zanechali na turnaji výraznú stopu.

Mészáros vytlačil na lavičke 280 kg v kategórii RAW do 140 kg hmotnosti. Bardejovčan Velgos v superdrese (do 125 kg) dvihol dokonca 320 kg a stal sa absolútnym víťazom celého podujatia bez rozdielu veku a hmostnosti.


Lászlo Mészáros (vľavo) a Ján Velgos

Orosz z Nových Zámkov po zranení vo váhovej kategórii do 140 kg vytlačil 180 kg a skončil na štvrtom mieste.

„Veľmi nás teší, že všetci traja pretekári prídu súťažiť aj do Trnavy na majstrovstvá sveta. Zaujímavosťou je, že Lászlo Mészáros sa v stretne v jednej kategórii so strongmanom Františkom Pirosom zo Šale. Ten nedávno obsadil na majstrovstvách sveta v dvíhaní oceľovej klady nad hlavu skvelé štvrté miesto. Ide o iný typ súťaže, Piros ale môže využiť svoje schopnosti aj na našich pretekoch,“ povedal Rudolf Siska, prezident svetovej federácie silového trojboja.

Na WUAP Majstrovstvách sveta v silovom trojboji v Trnave čakajú na divákov vrcholové výkony, dá sa predpokladať, že budú padať aj 400 kilogramové méty.

Vstup na akciu je zdarma.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2018 19:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.