reklama

Svetový šampionát v silovom trojboji: V prvý deň padla hranica 840 kilogramov

V Trnave v pondelok odštartovali WUAP Majstrovstvá sveta v silovom trojboji. Podujatie v mestskej športovej hale potrvá až do nedele, hneď v prvý súťažný deň však padali výkony, pri ktorých sa tajil divákom dych.

V kategórii dorastencov sa stal absolútnym víťazom český pretekár Matěj Syrovátka. V drepe dosiahol 19-ročný borec výkon 320 kg, na lavičke vytlačil 201 kg a v mŕtvom ťahu si pripísal 320 kg.

Vo všetkých troch disciplínách prekonal svetový rekord vo svojej váhovej a vekovej kategórii. Spolu dosiahol v trojboji výkon 841 kg.


Matěj Syrovátka


Martin Šuverík

FOTO: Jozef Lelovič (2x)

Zo slovenských zástupcov skončil najlepšie Martin Šuverík. V celkovom poradí obsadil 18-ročný člen Iron Clubu Bratislava druhé miesto s celkovým výkonom 700 kg v trojboji, keď drepol 270 kg, vytlačil 167,5 kg a v mŕtvom ťahu potiahol 262,5 kg.

Podujatie pokračuje bohatým programom v utorok. Od 9:00 uvidia diváci v akcii súťažiacich v kategórii masters, teda najstaršej vekovej kategórii. Súťažný harmonogram počíta so súťažou až do 19:00.

„Diváci sa môžu na vlastné oči presvedčiť, že tento šport nemá vekové hranice. Súťažiť budú pretekári v kategórii masters, to znamená od 40 rokov a starší. V rannej skupine sa predstaví aj 85-ročný maďarský účastník Csaba Keszthelyi. Trnavčania uvidia v akcii aj úspešného trénera a športovca Františka Alberta,“ pozval priaznivcov silového športu do haly prezident WUAP – svetovej federácie silového trojboja Rudolf Siska.

Vstup na podujatie je zdarma. Diváci od 15. do 21. októbra majú možnosť sledovať viac ako 600 pretekárov z 21 krajín sveta.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2018 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.