reklama

MS v silovom trojboji: Súťažil aj 85-ročný pretekár, zo Slovákov najlepší Cíferčan Frič

Anton Frič sa postaral o najlepší slovenský výkon dopoludňajšieho utorkového programu WUAP Majstrovstiev sveta v silovom trojboji, ktoré sa až do nedele konajú v Mestskej športovej hale v Trnave. V kategórii masters upútal výkonom 712,5 kg, vďaka čomu pri prepočte na vek získal do hodnotenia 764,87 bodov. Štyridsaťpäťročný Cíferčan súťažil vo váhovej kategórii do 100 kg.

Najlepší výkon predpoludňajšej skupiny predviedol 70-ročný Ladislav Kiss z Maďarska, ktorý v rovnakej hmotnostnej kategórii nadvíhal 530 kg, pri prepočte na vek cez tabuľky však získal až 859,5 bodov.

Pozornosť pútal aj vôbec najstarší pretekár na štartovej listine šampionátu 85-ročný Csaba Keszthelyi, ktorý dosiahol v silovom trojboji až na hranicu 295 kg, pričom vytvoril nové svetové rekordy.


Anton Frič (vpravo)

FOTO: Ján Král

Potlesk sa ozýval pri pokusoch 66-ročného Trnavčana Františka Alberta. Muž, ktorý prekonal vážne zdravotné problémy so srdcovo-cievnym systémom sa po štyroch rokoch vrátil na súťažné pódium a rovnako ako Keszthelyi zaznamenal v silovom trojboji celkovo 295 kg.

„Môj ošetrujúci lekár hovorí, že by asi kvôli mne mali prepísať učebnice pre lekárov. Chcem ukázať ľuďom, že aj po ťažkých zdravotných problémoch sa dá vrátiť k športovaniu. Ľudia by mali cvičiť, starať sa o seba a dbať na životosprávu v každom veku,“ povedal František Albert.

Po svojich výkonoch v drepe, mŕtvom ťahu a tlaku na lavičke netajil spokojnosť. Mrzelo ho iba, že sa mu nepodarilo zhodiť z telesnej váhy pred súťažou ešte 600 gramov, čo by ho posunulo do nižšej váhovej kategórie, kde by mal podľa svojich slov pri súčasnej forme šancu atakovať svetové rekordy.

„Som spokojný, že žijem, som zdravý a môžem sa predstaviť trnavskému publiku a ako tréner ísť svojím zverencom príkladom. Moja manželka Alenka je navyše teraz chorá, tieto výsledky chcem venovať jej, aby videla, že som silný a aby bojovala aj ona,“ dodal Albert, ktorý je so svojou polovičkou už 44 rokov a ktorého syn Matúš figuruje ako prezident Slovenskej federácie silového trojboja (AWPC) ako spoluorganizátor podujatia.


František Albert

FOTO: Ján Král

V stredu bude na šampionáte dlhý deň. Ráno o 9:00 sa začína súťaž žien, kde sa predstaví viac ako 30 silových trojbojárok rôznych vekových kategórií.

Najťažšie váhy sa budú zdvíhať večer po 20:00, keď príde na rad mužská kategória open. Súťaže budú vrcholiť okolo polnoci.

Platí, že diváci majú na podujatie vstup úplne zdarma.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2018 20:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.