reklama

Muža, ktorý ohrozoval ľudí aj policajtov na námestí, obvinili. V ruke držal napodobneninu zbrane

Tridsaťročný Trnavčan, ktorý v sobotu vo večerných hodinách zbraňou ohrozoval ľudí na Trojičnom námestí a mieril aj na policajtov, bol v pondelok 8. júla 2019 obvinený z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová, vyšetrovateľ spracoval podnet pre prokurátora na väzobné stíhanie obvineného, o ktorom bude rozhodovať súd.

„Zbraň, ktorou mieril na ľudí, bola napodobenina,“ poznamenala.


Policajný zásah na Trojičnom námestí

FOTO: iciss

Policia prijala v sobotu 6. júla 2019 po 22. hodine h oznámenie, že v Promenáde v Trnave sa nachádza muž so zbraňou.

„Muž sa presunul k Trojičnému námestiu. Po príchode policajtov na miesto strelnou zbraňou ohrozoval ľudí okolo a mieril aj na nich. Policajti muža vyzvali, aby odhodil zbraň, čo neuposlúchol. V tej chvíli existovalo reálne ohrozenie života a zdravia ľudí na námestí, ako aj samotných policajtov, na ktorých mieril. Preto po opakujúcich výzvach použili policajti varovný vystrel do vzduchu a pomocou donucovacích prostriedkov muža so zbraňou spacifikovali,“ informovala v nedeľu ráno Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2019 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.