reklama

Na Trojičnom námestí zaznel v sobotu večer výstrel, polícia zadržala 30-ročného Trnavčana

Na Trojičnom námestí zaznel v sobotu vo večerných hodinách výstrel zo zbrane. Časť námestia polícia uzavrela.

Policia prijala v sobotu 6. júla 2019 po 22. hodine h oznámenie, že v Promenáde v Trnave sa nachádza muž so zbraňou.


Policajné hliadky uzatvorili časť Trojičného námestia

FOTO: iciss

„Muž sa presunul k Trojičnému námestiu. Po príchode policajtov na miesto strelnou zbraňou ohrozoval ľudí okolo a mieril aj na nich. Policajti muža vyzvali, aby odhodil zbraň, čo neuposlúchol. V tej chvíli existovalo reálne ohrozenie života a zdravia ľudí na námestí, ako aj samotných policajtov, na ktorých mieril. Preto po opakujúcich výzvach použili policajti varovný vystrel do vzduchu a pomocou donucovacích prostriedkov muža so zbraňou spacifikovali,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Podľa očitých svedkov sa do centra Trnavy presunulo niekoľko policajných hliadok, ako aj zdravotníci so sanitkou. Našťastie, zásah záchranárov nebol potrebný.

Tridsaťročný Trnavčan je zadržaný v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre útok na verejného činiteľa.

Udalosť sa zaobišla bez zranení.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2019 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.