reklama

Trnavské divadlo v sobotu po druhýkrát otvára dvere verejnosti

Divadlo Jána Palárika (DJP) opäť otvára svoje brány. V sobotu 21.septembra 2019 sa po druhýkrát uskutoční Deň otvorených dverí a prinesie opäť zaujímavý program. Program kopíruje väčšinu aktivít z toho predchádzajúceho, ale prináša aj čítanie a predstavenia pre deti či vernisáž fotografií.

„Po minuloročnom úspechu DOD sme stáli opäť pred výzvou, ako potešiť našich divákov. Vytvorili sme program, ktorý sa skladá z overených aktivít, ale pridali sme aj nové, od ktorých očakávame, že dotvoria tento príjemný deň,“ povedala marketingová riaditeľka Lucia Turňová.

Deň otvorených dverí začína tento rok už o 11.00 a pokračuje až do večerných hodín. Od začiatku sa môžu návštevníci tešiť na prehliadky, ktoré sa budú konať v polhodinových intervaloch.

Prví zvedavci sa môžu tiež zapojiť do tvorivých dielní na dvore a v maliarskej dielni, kde si vymaľujú nápis DJP a obraz divadla alebo si vyrazia pamätnú mincu. Chýbať nebude ani obľúbené maľovanie na tvár a zábavný fotokútik s divadelnými kostýmami.

Pre najmenších je pripravená oddychová zóna, ktorá vznikla v spolupráci s kníhkupectvom Martinus a rodičia s deťmi si vypočujú rozprávky v podaní herečiek divadla.

Ilustračné foto

Novinkou je vernisáž fotografií, ktoré vznikli v spolupráci so študentami Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Výstava prezentuje autorský pohľad študentov Kristiána Pribilu, Adely Najdekovej a Andrey Blesákovej na divadlo ako celok prostredníctvom detailov, ktoré bežnému návštevníkovi divadla nie sú prístupné.

Výstava s názvom Skryté za oponou sa otvára o 15.00 h a pozvaní sú všetci účastníci DOD.

O 16.00 h už program DOD pokračuje reprízou predstavení, ktoré vznikli počas dvoch táborových turnusov počas tohto leta. Vstup na predstavenia je voľný a závisí len od kapacity veľkej sály. Deti naštudovali dve predstavenia s témou Malý princ a dve predstavenia ako adaptáciu hry Ostrov pokladov.

Deň otvorených dverí pokračuje večerným programom, talkshow Pred oponou. Michal Jánoš privíta publicistu Michala Havrana, ktorý predstaví nový projekt v spolupráci DJP a to jeho vlastnú talkshow Havran & Heriban.

Prvé vydanie jeho vlastnej šou, na ktorej spolupracuje s Danom Heriban sa uskutoční 23.októbra. Druhým hosťom bude herec súboru DJP Tomáš Vravník so svojou hudobnou skupinou NOVO.

Záver DOD bude patriť afterpárty s divadelnou kapelou Gesamtkunstband v divadelnej kaviarni Bezkydov.

„Deň otvorených dverí je pre naše divadlo výnimočná udalosť a veríme, že si jeho atmosféru užijú aj naši diváci, na ktorých sa nesmierne tešíme,“ uzavrela riaditeľka divadla Zuzana Šajgalíková.

Vstup na celé DOD je bezplatný, vrátane predstavení a talkshow Pred oponou. Pre návštevníkov bude pripravené občerstvenie v divadelnej kaviarni Bezkydov a na dvore divadla.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2019 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.