reklama

Jaskyňa Driny oslavuje 90 rokov od svojho objavenia

Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Jedna z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát koncom septembra oslávi 90 rokov od svojho objavenia a pri tejto príležitosti si obec Smolenice pripravila atraktívny program pre celú rodinu.

Ak máte doma nadšených malých objaviteľov, príďte v sobotu 28. septembra 2019 o 10. hodine do Kultúrneho domu v Smoleniciach. Nájdete tam jedinečné historické fotografie, ktoré vznikli práve pri objavovaní jaskyne Driny.

Samotné prehliadky jaskyne sú nenáročné, takže sú ideálnou voľbou aj pre rodiny s deťmi či dôchodcov. V rámci zvýhodneného vstupu sa môžete vydať Náučným chodníkom Smolenického krasu alebo Po stopách objaviteľov.

Deti určite poteší možnosť stretnúť živého netopiera či hádať spolu s rodičmi, na čo sa im jednotlivé kvaple podobajú.


FOTO: Monika Kováčová

„V rámci exkurzie Po stopách objaviteľov sa návštevníci dostanú aj do neprístupnej jaskyne, odporúčame však mať oblečené skôr staršie veci, ktoré sa môžu zašpiniť, ďalej čelovku a určite pevnú obuv. Nielen účastníci exkurzie sa tiež môžu tešiť na ukážku jaskyniarskych techník vďaka jaskyniarom zo spriatelených klubov,“ pozýva na podujatie Anton Chrvala, starosta obce Smolenice.

Ak vás alebo vaše deti zaujíma história jaskyniarstva alebo sa chcete dozvedieť viac o jaskyniaroch na Slovensku, príďte na prednášku Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva.

Návštevu Smoleníc môžete spojiť aj s mimoriadnou prehliadkou múzea Molpír, v ktorom sa okrem iného dozviete, ako osud vynálezcu padáka Štefana Baniča súvisí s objavením jaskyne Driny. Múzeum Molpír je v sobotu 28. septembra otvorené od 10.00 do 17.00 h.

Na podujatí nebude chýbať ani občerstvenie, o ktoré sa postarajú jaskyniari zo Speleoklubu Trnava a obec Smolenice. Lesy SR, Štátna ochrana prírody SR, Správa slovenských jaskýň a Slovenská speleologická spoločnosť milovníkom malokarpatských krás predstavia živú aj neživú prírodu.

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2019 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.