reklama

K Jaskyni Driny a na Jahodník vedie po dlhých rokoch opravená cesta. Financie obci Smolenice poskytla župa

Trnavský samosprávny kraj zafinancoval náklady na celkovú rekonštrukciu cesty do rekreačnej oblasti Jahodník v Malých Karpatoch, ktorá vedie aj k Jaskyni Driny. Komunkácia bola roky v nevyhovujúcom stave, plná výtlkov a technických porúch. Práce v hodnote 95-tisíc eur zrealizovala obec Smolenice.

„Nad rámec bežných investícií do modernizácie cestnej infraštruktúry sme sa rozhodli postupne opraviť aj viacero ciest, ktoré vedú k turistickým cieľom. Takto chceme podporiť rozvoj cestovného ruchu u nás. Domácim a zahraničným návštevníkom ponúkneme možnosť bezpečného a pohodlného poznávania prírodných i kultúrnych krás nášho Trnavského kraja zážitkov. Ako prvú sme sumou 95-tisíc eur finančne podporili opravu cesty k vyhľadávanej Jaskyni Driny, ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

FOTO: TTSK

Stavebné práce zabezpečovala spoločnosť Colas Slovakia a trvali dva týždne. Pre verejnosť bola nová cesta sprejazdnená 30. 6. 2021.

„Ďakujem trnavskej župe za finančnú podporu. Bez nej by sme cestu na Jahodník nedokázali opraviť. Bola už vo veľmi zlom stave a veľké výtlky sme vždy len provizórne zasypávali. Veľmi sa teším, že okrem turistov bude slúžiť aj chatárom,“ povedal starosta obce Smolenice Anton Chrvala.

Investície do rekonštrukcií prístupových komunikácií sú novou formou, ktorou trnavská župa priamo podporuje rozvoj cestovno-ruchovej infraštruktúry.

Väčšinu mäkkých aktivít zastrešuje Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj. Na toto leto organizácia pripravila viacero noviniek vrátane výletných vlakov.

Jeden z troch, s názvom Pálffy, má cieľovú destináciu obec Smolenice, v ktorej cestujúci môžu navštíviť zámok, medovinárstvo alebo práve Jaskyňu Driny.

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2021 14:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.