reklama

Trnavská župa aj mesto chcú do systému online objednávania na vyšetrenie zapojiť čo najviac lekárov

Od júna 2019 sa môžu pacienti jednoduchšie a rýchlejšie dostať k svojmu lekárovi. Úrad Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pripravil pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti možnosť pripojiť sa bezplatne k portálu www.objednatvysetrenie.sk, prostredníctvom ktorého sa pacienti môžu objednať na vyšetrenie v čase, ktorý im vyhovuje.

Spolu s mestom Trnava chce župa do tohto systému zapojiť čo najviac lekárov.

Portál podľa trnavskej župy predstavuje komplexné riešenie pre lekára aj pacienta. Ambulancie môžu efektívnejšie manažovať pacienta a svoj čas strávený s ním v ordinácii. “Systém pomáha k skráteniu čakacích dôb v ambulanciách. Je to jeden z krokov, ktorým TTSK postupne zlepšuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre ľudí,” konštatuje župa prostredníctvom Jaroslava Vacka z odboru komunikácie TTSK.

Ilustračné foto

Lekári potrebujú pre spustenie systému len technické zariadenie s prístupom na internet. Pacient si bude môcť z pohodlia domova jednoducho vyhľadať lekára, ktorý využíva systém online objednávania, druh vyšetrenia, ktoré potrebuje a voľné termíny.

Celý systém je pre užívateľov aj lekárov bezplatný a proces objednávania by nemal byt dlhší ako 10 minút. Systém funguje na všetkých zariadeniach. Lekári sa môžu do systému prihlasovať od 1. júna 2019.

„Začiatkom leta sme pripravili pre ľudí novinku, vďaka ktorej sa môžu k svojmu lekárovi objednať na vyšetrenie z pohodlia svojho domova. Tie ambulancie, ktoré sú v systéme zapojené, majú pozitívne skúsenosti a pacienti vyjadrujú spokojnosť. Preto chceme do systému dostať čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby k službe malo prístup čo najviac ľudí v kraji. Preto, aj v spolupráci s Mestom Trnava, urobíme všetko preto, aby si každý mohol nájsť svojho lekára na portáli www.objednatvysetrenie.sk,“ povedala riaditeľka Odboru zdravotníctva TTSK Lucia Šmidovičová.

„Mesto Trnava plne podporuje snahu a všetky kroky o skvalitnenie poskytovaných služieb pre občanov. Doterajšie pozitívne skúsenosti, ohlasy a dobrá prax už zapojených ambulancií sú dôkazom, že využívanie online portálu je benefitom ako pre lekára tak aj pre pacienta. I keď sa objednávkový systém stretol doteraz s malou odozvou, naším záujmom je kooperovať s Trnavským samosprávnym krajom, aby boli lekári a rovnako aj pacienti spokojní,“ doplnila hovorkyňa Mesta Trnava Veronika Majtánová.

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2019 6:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská župa aj mesto chcú do systému online objednávania na vyšetrenie zapojiť čo najviac lekárov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.