reklama

Online objednanie vyšetrenia už funguje aj na troch klinikách trnavskej nemocnice

Tri kliniky Fakultnej nemocnice Trnava sa zapojili do systému online objednávania pacientov. Systém umožňuje pohodlné objednávanie na jednotlivé vyšetrenia prostredníctvom internetu.

Do systému sa zapojili tri kliniky FN Trnava, konkrétne Rádiologická klinika, Onkologická klinika a Klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny.

„Systém online objednávania uľahčuje prácu nášmu personálu. Pacientom prináša  presný prehľad o voľných termínoch na vyšetrenie. Cieľom nemocnice je postupné zavádzanie tohto systému aj na ostatné kliniky nemocnice,“ uviedol riaditeľ trnavskej nemocnice Daniel Žitňan.

Ilustračné foto

Objednávanie na vyšetrenie funguje cez webovú stránku www.objednatvysetrenie.sk, kde si pacient vyberie konkrétne vyšetrenie, dátum a  čas vyšetrenia.

Samotné objednanie je bezplatné a bez potreby registrovania sa na stránke.

Pacientovi príde po zadaní telefónneho čísla bezplatná SMS správa s kódom na potvrdenie objednávky.

„Systém deň pred vyšetrením upozorní pacienta prostredníctvom bezplatnej SMS na termín a čas vyšetrenia. Fakultná nemocnica Trnava sa do tohto systému zapojila vďaka spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom,“ poznamenal referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.

Nový objednávací systém priniesol pacientom FN Trnava kratšie čakacie doby vyšetrenia. Priemerný čas čakania na mamografické a ultrasonografické vyšetrenie je cez on-line objednanie do 7 pracovných dní.

„S online objednávacím systémom sme aj my aj pacienti veľmi spokojní. Pacienti majú prehľad o tom, ktoré termíny sú voľné a môžu si ich zosúladiť so svojimi povinnosťami,“ uviedol primár Rádiologickej klinky FN Trnava Andrej Klepanec.

Na vyšetrenie vo FN Trnava sa môžu pacienti objednať aj prostredníctvom stránky www.fntt.sk v sekcií „Pre pacientov“.

Portál www.objednatvysetrenie.sk spustil TTSK v júni 2019. Má ponúkať komplexné riešenie pre lekára aj pacienta.

Ambulancie budú môcť efektívnejšie manažovať pacienta a svoj čas strávený s pacientom v ordinácii.

Systém má pomôcť k skráteniu čakacích dôb v ambulanciách. Je to jeden z krokov, ktorým chce trnavská župa zlepšiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov kraja.

Lekári potrebujú pre spustenie systému len technické zariadenie s prístupom na internet. Pacient si môže z pohodlia domova jednoducho vyhľadať lekára, ktorý využíva systém online objednávania, druh vyšetrenia, ktoré potrebuje a voľné termíny.

Necelých šesť mesiacov po spustení služby sa do objednávacieho portálu zapojilo takmer 300 ambulancií.

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2019 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Online objednanie vyšetrenia už funguje aj na troch klinikách trnavskej nemocnice”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.