reklama

Triediaci stan pred FN slúži len akútnym pacientom nemocnice

Od 3. februára 2022 funguje na parkovisku pred pracoviskom červeného urgentného príjmu Fakultnej nemocnice Trnava triážny (triediaci) stan.

Ako upozornila PR manažérka nemocnice Katarína Juranová, „stan je určený iba akútnym pacientom, ktorí potrebujú urgentné vyšetrenie vo FN Trnava“.

Triážny stan je v prevádzke nepretržite 24 hodín a sedem dní v týždni. Jeho účelom je zachytiť a vytriediť pacientov, ktorí sú prichádzajú do nemocnice a sú pozitívni, prípadne majú na pozitivitu podozrenie.

Ilustračné foto

V stane vykonávajú antigénové testovanie dobrovoľníci – študenti zdravotníckych odborov vysokých škôl.

„V prípade pozitivity je pacient poslaný na pracovisko červeného urgentného príjmu v Pavilóne chirurgických disciplín FN Trnava, kde mu zdravotníci vykonajú ďalšie vyšetrenia. V prípade negativity je odoslaný na vyšetrenia do bežného pracoviska urgentného príjmu,“ priblížila Juranová.

Vstupnú bezpečnostnú zónu prostredníctvom triediaceho stanu sprístupnili pri Fakultnej nemocnici v Trnave po prvý raz v polovici marca 2020.

Účelom prevádzkovania stanu bolo rovanko oddelenie možných pacientov s nákazou koronavírusu od iných pacientov a lekárov hneď pri ich prijímaní a zabránenie možnej nákaze zdravotníkov aj ľudí navzájom.

Prevádzku stanu ukončila nemocnica po vyše dvoch mesiacoch 22. mája 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2022 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.