reklama

Na parkovisku pri nemocnici vznikla ochranná vstupná zóna do nemocnice s hygienickým stanom

AKTUALIZOVANÉ

V blízkosti Fakultnej nemocnice Trnava stojí od stredy 18. marca hygienický stan od ministerstva vnútra, informoval župan Jozef Viskupič. Ide o bezpečnostné opatrenie.

Stan zabezpečil Trnavský samosprávny kraj na rokovaní s ministerskou vnútra Denisou Sakovou.

„Slúžiť bude na oddelenie možných pacientov s nákazou koronavírusu od iných pacientov a lekárov hneď pri ich prijímaní a zabránilo sa tak možnej nákaze zdravotníkov aj ľudí navzájom,“ vysvetlil účel hygienického stanu Viskupič.

„Filtračný stan pri Fakultnej nemocnici Trnava slúži na prevenciu a ochranu zamestnancov, ako aj pacientov nemocnice. Prosíme verejnosť, aby nechodili do stanu za účelom testovania na prítomnosť vírusu COVID-19. Tento stan nie je na to určený. Cez tento stan musia prejsť všetci pacienti, ktorí idú na vyšetrenie alebo iný zákrok do Fakultnej nemocnice Trnava,“ pripomenul referent pre vzťahy s verejnosťou FN Matej Martovič.


Hygienický stan nainštalovali v stredu predpoludním trnavskí hasiči

FOTO: FN Trnava


Parkovisko pri urgentnom príjme

Reprofoto: Google Street View

Župan poďakoval za rýchlu reakciu na požiadavku dodania stanu ministerke vnútra a za spoluprácu medicínskemu riaditeľovi trnavskej nemocnice Viliamovi Vadrnovi, primátorovi Petrovi Bročkovi a riaditeľovi KR HaZZ v Trnave Vojtechovi Valkovičovi.

Od dopoludnia v stredu 18. marca sa tak parkovisko premenilo na záchytnú zónu určenú pre pacientov a návštevníkov nemocnice. Zóna začne fungovať vo štvrtok 19. marca.

Ako priblížil trnavský primátor Peter Bročka, „cez túto zónu bude po jej spustení musieť prejsť každý, kto sa bude chcieť dostať do interiérov Fakultnej nemocnice. Vytvorí sa tak ochranná vstupná bariéra medzi vnútronemocničnými priestormi so zdravotníckym personálom a pacientmi s možnou nákazou“.

V stane každému zmerajú telesnú teplotu a podpíše čestné prehlásenie pacienta. Cez kontrolný hygienický stan nebudú musieť prechádzať tehotné ženy a rodičky.

„Všetkých pacientov žiadame, aby nezatajovali svoju cestovateľskú anamnézu alebo kontakt s osobou, ktorá bola v zahraničí,“ vyzýva nemocnica.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2020 0:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.