reklama

Nemocnica zrušila triediaci stan, akútnych pacientov otestujú na urgentom príjme. Aktualizovala aj pravidlá pri pôrodoch

Fakultná nemocnica Trnava ruší od piatka 25. februára 2022 prevádzku triediaceho stanu. Stan fungoval počas vlny variantu omikron na parkovisku pri nemocnici tri týždne a bol určený akútnym pacientom, ktorí potrebovali urgentné vyšetrenie vo FN Trnava.

Nemocnica upozornila, že všetky doterajšie opatrenia zostávajú zachované. Triedenie akútnych pacientov sa bude naďalej vykonávať prostredníctvom AG testov na Urgentnom príjme FN Trnava.

„V prípade pozitivity je pacient poslaný na pracovisko červeného urgentného príjmu v Pavilóne chirurgických disciplín FN Trnava, kde mu zdravotníci vykonajú ďalšie vyšetrenia. V prípade negativity bude ošetrený na bežnom pracovisku urgentného príjmu,“ priblížila nemocnica.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

RODIČKY A SPRIEVOD PRI PÔRODE

Fakultná nemocnica Trnava priblížila aj aktuálne platné opatrenia a pravidlá týkajúce sa rodičiek a ich sprievodu.

„Rodička je pri akútnom príjme otestovaná v príjmovej ambulancii antigénovým testom, neskôr počas hospitalizácie je testovaná aj PCR – testom. V prípade plánovaného pôrodu (cisárskeho rezu) si rodička musí zabezpečiť PCR test vo vlastnej réžii na základe výmenného lístka,“ uviedla FN.

Prítomnosť otca pri pôrode nemocnica umožní v prípade akútneho príjmu – pôrodu – len po otestovaní antigénovým testom. Test vykonajú na Urgentnom príjme FN Trnava.

„V prípade plánovaného pôrodu – cisárskeho rezu- si musí otec zabezpečiť antigénový test vo vlastnej réžii,“ upozornila trnavská nemocnica.

Testovanie platí pre očkovaných, neočkovaných aj prekonaných.

Návštevy na Gynekologicko-pôrodníckej klinike (gynekologické oddelenie, oddelenie rizikovej tehotnosti, oddelenie šestonedelia) sú naďalej zakázané.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2022 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.