reklama

V Trnave zadržali odsúdeného Kolesíka, na úteku strávil 10 rokov

Cieľoví pátrači Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru v nedeľu 27. októbra 2019 v ranných hodinách zadržali v Trnave 40-ročného Marcela Kolesíka. Ako informuje Polícia SR na Facebooku, muž unikal pred spravodlivosťou desať rokov.

„Muž sa skrýval dlhých 10 rokov potom, čo bol právoplatne odsúdený pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu so zločinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. V minulosti si požičal peniaze a na miesto ich vrátania niekoľkokrát vystrelil na poškodeného muža, ktorý našťastie prežil,“ priblížila polícia.

Polícia sa protredníctvom médií obrátila na verejnosť s prosbou o informácie o hľadanom naposledy koncom roku 2017. Takzvaným lovcom lebiek sa muža napokon podarilo dolapiť až dnes.


Zadržaný Marcel Kolesík

FOTO: Polícia

Trnavčan Marcel Kolesík bol pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu v súbehu so zločinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami odsúdený na 25-ročný trest odňatia slobody.

„Namiesto toho, aby mal už odsedených 10 rokov, sa prepustenia dočká až v roku 2044, teda v čase, keď už bude mať 65 rokov. Aktuálne je umiestnený v Leopoldove,“ konštatuje polícia.

Cieľoví pátrači pracovali intenzívne na tomto prípade posledné mesiace a muža zadržali aj napriek tomu, že za posledných 10 rokov sa jeho výzor vekom dosť zmenil.

„Jeho zadržanie je dôkazom, že na každého živého zločinca na úteku raz dôjde,“ pripomína Polícia SR.


Marcel Kolesík na archívnej snímke

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2019 11:26. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave zadržali odsúdeného Kolesíka, na úteku strávil 10 rokov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.