reklama

Zadržaného strelca obvinili z vraždy a pokusu o vraždu, hrozí mu vysoký trest

pz-sr-logo

V súvislosti s prestrelkou v obci Boleráz, pri ktorej páchateľ zastrelil príslušníka polície, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 31 – ročnému Milanovi S. z Bratislavy – Podunajských Biskupíc.

Obvinený je pre obzvlášť závažný zločin vraždy, v časti dokonaný a v časti v štádiu pokusu,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Obzvlášť závažného zločinu vraždy sa podľa Trestného zákona sa dopustí ten, kto iného úmyselne usmrtí.

Za takýto trestný čin zákon umožňuje uložiť trest odňatia slobody v trvaní pätnásť rokov až dvadsať rokov.

Odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha zločin vraždy na dvoch osobách a na chránenej osobe.

Chránenou osobou je aj verejný činiteľ, v tomto prípade príslušník ozbrojených síl.

Obvinený je v súčasnosti zadržaný v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracováva podnet pre prokurátora na väzobné stíhanie,“ doplnila Kredatusová.

O nočnej prestrelke s tragickým koncom pre 34-ročného policajta sme písali v tomto článku.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2014 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.