reklama

Ďalšie nehody s účasťou chodcov. V Trnave došlo k zrážke auta so 6-ročným chlapcom

Nehôd s účasťou chodcov je počas tejto jesene pomerne veľa. Niekoľko prípadov sa stalo aj v Trnave, napríklad na Kollárovej, Moyzesovej či Zelenečskej ulici. K ďalšiemu prípadu došlo na priechode pre chodcov na Hlbokej ulici.

Zatiaľ poslednou nehodou, pri ktorej došlo k zrážke auta s chodcom, došlo na Hlbokej ulici medzi City Arenou a čerpacou stanicou OMV.

„Šesťročný chlapec náhle vbehol na priechod pre chodcov, aj keď svietilo červené svetlo. Vodič, ktorý bol v tesnej blízkosti priechodu, sa snažil ešte nárazu vyhnúť, no vzhľadom na krátku vzdialenosť došlo k zrážke s dieťaťom. Malý Trnavčan utrpel vážne poranenie nohy a bol prevezený do trnavskej nemocnice. Polícia alkohol u vodiča nezistila,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.


Miesto nehody auta s chodcom na Hlbokej ulici

FOTO: KR PZ Trnava

V uplynulých dňoch sa stala aj tragédia, pri ktorej vyhasol život 34-ročného chodca z okresu Galanta.

„Muž sa pešo presúval smerom od Galanty na Sládkovičovo, neosvetlený, bez reflexných prvkov a po strede cesty. Vodič, ktorý ho zachytil, ho nemal šancu vidieť,“ uviedla Linkešová.

K ďalšej nehode s účasťou chodcov prišlo v meste Senica mimo priechodu pre chodcov.

Ráno, za tmy vykročili na cestu spoza autobusu tri staršie dámy bez toho, že by sa presvedčili, či je to pre nich bezpečné. Ženy vo veku 81, 62 a 75 rokov skončili v nemocnici a zo zranení, ktoré utrpeli pri náraze s autom, by sa mali liečiť niekoľko týždňov.

„Naozaj je potrebné si uvedomiť, že na cestách sú chodci najohrozenejšími účastníkmi a pri strete s autom aj pri menšej rýchlosti ide o život. V záujme vlastnej bezpečnosti je potrebné aktívne používať reflexné doplnky, ktoré môžu zachrániť život,“ pripomína Mária Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2019 11:48. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ďalšie nehody s účasťou chodcov. V Trnave došlo k zrážke auta so 6-ročným chlapcom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.