reklama

Jarné prázdniny v galérii budú v znamení tvorivých aktivít pre deti

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila aj v tomto roku pre deti počas jarných prázdnin niekoľko zaujímavých tvorivých aktivít.

Podujatie Jarné prázdniny v galérii sa uskutoční od utorka 18. do piatka 21. februára 2020 v Koppelovej vile na Zelenom kríčku.

Program je pripravený počas všetkých štyroch dní v čase o 9.30 do 11.30 hodiny. Vstupné je 1 euro.


Galéria Jána Koniarka

Ilustračné foto

Všetky tvorivé aktivity sú vhodné pre vekovú kategóriu od 5 rokov. Pre úplne najmenších prispôsobia aktivitu ich možnostiam. Vstupné je 1 euro pre všetky vekové skupiny.

Jarné prázdniny v galérii – Program:
Utorok 18.2.2020 9:30 – 11:30 hod.
Hmyzia kľúčenka zo slaného cesta
Výroba malých objektov v tvare hmyzu – napr. lienky, chrústy, včielky, ktoré je možné priviazať na kľúče s farebnou úpravou (tempery, fixky…).

Streda 19.2.2020 9:30 – 11:30 hod.
3D koláž jarnej lúky grafickou technikou monotýpie
Deti si vyrobia množstvo rôznych lúčnych rastlín grafickou technikou monotýpie. Tieto grafiky sa následne po uschnutí rozstrihajú a aplikujú na podkladový výkres. Vznikne tak koláž lúčnych kvetov zasahujúcich do priestoru.

Štvrtok 20.2.2020 9:30 – 11:30 hod.
Sadrové sgrafito s jarnou ornamentálnou tematikou
Pomocou vzorkovníka s rôznymi druhmi ornamentov si deti vytvoria vyškriabavaný obrázok na sadrových doskách. Dosky najskôr pomaľujú temperovými farbami.

Piatok 21.2. 2020 9:30 – 11:30 hod.
Textilná koláž vidieka + kresba na textil
Z výstrižkov textílií si deti vyrobia malý závesný gobelín s vidieckou tematikou. Do tejto textilnej koláže budú môcť dokresľovať fixkami na textil, ktoré sú po zažehlení trvácne a prateľné.

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2020 11:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.