reklama

Jarné prázdniny v galérii budú v znamení tvorivých aktivít pre deti

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila aj v tomto roku pre deti počas jarných prázdnin niekoľko zaujímavých tvorivých aktivít.

Podujatie Jarné prázdniny v galérii sa uskutoční od utorka 18. do piatka 21. februára 2020 v Koppelovej vile na Zelenom kríčku.

Program je pripravený počas všetkých štyroch dní v čase o 9.30 do 11.30 hodiny. Vstupné je 1 euro.


Galéria Jána Koniarka

Ilustračné foto

Všetky tvorivé aktivity sú vhodné pre vekovú kategóriu od 5 rokov. Pre úplne najmenších prispôsobia aktivitu ich možnostiam. Vstupné je 1 euro pre všetky vekové skupiny.

Jarné prázdniny v galérii – Program:
Utorok 18.2.2020 9:30 – 11:30 hod.
Hmyzia kľúčenka zo slaného cesta
Výroba malých objektov v tvare hmyzu – napr. lienky, chrústy, včielky, ktoré je možné priviazať na kľúče s farebnou úpravou (tempery, fixky…).

Streda 19.2.2020 9:30 – 11:30 hod.
3D koláž jarnej lúky grafickou technikou monotýpie
Deti si vyrobia množstvo rôznych lúčnych rastlín grafickou technikou monotýpie. Tieto grafiky sa následne po uschnutí rozstrihajú a aplikujú na podkladový výkres. Vznikne tak koláž lúčnych kvetov zasahujúcich do priestoru.

Štvrtok 20.2.2020 9:30 – 11:30 hod.
Sadrové sgrafito s jarnou ornamentálnou tematikou
Pomocou vzorkovníka s rôznymi druhmi ornamentov si deti vytvoria vyškriabavaný obrázok na sadrových doskách. Dosky najskôr pomaľujú temperovými farbami.

Piatok 21.2. 2020 9:30 – 11:30 hod.
Textilná koláž vidieka + kresba na textil
Z výstrižkov textílií si deti vyrobia malý závesný gobelín s vidieckou tematikou. Do tejto textilnej koláže budú môcť dokresľovať fixkami na textil, ktoré sú po zažehlení trvácne a prateľné.

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2020 11:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.