reklama

Basketbalistky Slávie do 17 rokov úspešné na turnaj v Estónsku. Výborne reprezentovali aj v celej medzinárodnej lige EGBL

Basketbalistky BK AŠK Slávia Trnava v kategórii do 17 rokov absolvovali v rámci dievčenskej medzinárodnej basketbalovej ligy EGBL na prelome februára a marca 2020 tretí turnaj v estónskom Talline. Trnavčankám sa turnaj vydaril, o čom jasne svedčia štyri víťazstvá z piatich odohraných zápasov.

Tréner tímu Milan Černický považuje vystúpenie svojich zvereniek v Estónsku za veľmi vydarené.

„Už to, že sme tento turnaj vyhrali v pomere 4 víťazstvá a jedna prehra svedčí o tom, že naše vystúpenie možno považovať za veľmi vydarené. Veľmi sa teším takémuto výsledku a hlavne sa teším, že všetky dievčatá získali obrovské skúsenosti. Verím, že aj chuť na sebe pracovať. Patrí im vďaka za výkony, ale aj správanie počas celého turnaja a určite to prispeje k dobrej chémii v tíme,“ znie pozitívne hodnotenie trénera.

Trnavské basketbalistky úspešne absolvovali prvé štyri vystúpenia na turnaji.

Postupne zdolali lotyšský tím BS Jugla 57:45, estónsky SC Audentes 65:50, fínske súperky z tímu Topiolas HONKA porazili 62:32 a ďalšie fínske družstvo BC Nokia zdolali v tesnom a bojovnom zápase 51:49.

BK AŠK Slávia Trnava našiel premožiteľa až v závere turnaja, keď nad sily Trnavčaniek bolo družstvo SBŠ Ostrava, ktorému podľahli 33:45.

Tím pod vedením trénera Milan Černický skončil napokon na 2. mieste, len o skóre za BS JUGLA z Lotyšska.

V celkovom poradí dievčenskej medzinárodnej basketbalovej ligy EGBL sa umiestnili trnavské hráčky do 17 rokov na 9. mieste spomedzi šestnástich tímov. BK AŠK Slávia Trnava má už istú miestenku zaručujúcu účasť v budúcom ročníku EGBL.

„V konečnom sumarizovaní našej účasti trénermi, organizátormi aj samotným prezidentom EGBL Igo Zandersom sme boli hodnotení ako veľmi perspektívny a kvalitný tím. Je potrebné si uvedomiť, že sme sa prihlásili do skupiny U17 (ročník narodenia 2003, 2004) a teda patríme medzi najmladšie tímy v našej divízii. Sme v súťaži nováčikmi, nevedeli sme do čoho ideme, s akými tímami sa stretneme a čo nás čaká. Veríme, že každá hráčka si z týchto turnajov odnáša čo najviac, že budeme ďalej napredovať a napĺňať naše klubové ciele. Konfrontácia s inými súpermi, ako sme boli doteraz zvyknutí z našej slovenskej ligy, či s iným štýlom hry a typmi hráčok, výškovou prevahou či agresivitou, to všetko každú hráčku určite obohatí,“ dodal Milan Černický.

BK AŠK Slávia Trnava ďakuje všetkým rodičom, sponzorom, spoločnosti Respect, Nadácii Jána Korca, Slovenskej basketbalovej asociácii, Mestu Trnava a Trnavskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu.

FOTO: BK AŠK Slávia Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2020 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.