reklama

Deti z Dolných Orešian výborne reprezentovali svoju školu aj región na celoslovenskej súťaži

Skupina štyroch žiakov zo Základnej školy s materskou školou v Dolných Orešanoch úspešne reprezentovala svoju obec aj trnavský región na celoslovenskej súťaži JA Vitajte v našom regióne, ktorá sa uskutočnila 22. marca 2018 v Bratislave.

Tímová súťaž sa uskutočnila v rámci Týždňa podnikateľského vzdelávania, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.

Cieľom súťaže je podporiť u žiakov schopnosti a zručnosti potrebné pre prípravu prezentácii vlastného regiónu, jeho kultúrnych, historických, prírodných a turistických zaujímavostí. Súťaž je zameraná na zvýšenie záujmu a prilákanie účastníkov cestovného ruchu do prezentovaného regiónu.

Základnou podmienkou je prezentácia vlastnej práce žiakov, ich vlastné propagačné materiály, výsledky prieskumov trhu atď. Prezentácia učí žiakov tomu, ako vyzerá reálny veľtrh, aké sú podmienky na jeho prípravu a  realizáciu, čo všetko musí podnikateľ, alebo organizácia urobiť pre  úspešný marketing a následné prezentácie svojich produktov.

Cieľom je taktiež podporovať a rozvíjať prezentačné a komunikačné zručnosti žiakov, ako aj schopnosť reagovať na otázky návštevníkov veľtrhu.


Úspešný tím zo ZŠ v Dolných Orešanoch

Príprava žiakov z Dolných Orešian na prezentáciu prebiehala počas krúžku JA Podnikanie v cestovnom ruchu I., ktorý vedie pani učiteľka Mgr. Monika Vranová.

Do krúžku je prihlásených 15 žiakov z ôsmeho a deviateho ročníka. V rámci neho si mohli vybrať, či vôbec sa chcú zúčastniť súťaže, a ak áno, do ktorej súťažnej disciplíny.

Keďže na škole je veľa šikovných žiakov, tak sa prvej súťaže s názvom JA Vitajte v našom regióne prihlásili tri súťažné tímy.

Ale víťazom sa mohla stať len jedna skupina. Po vianočných prázdninách preto vyhlásili školské kolo.

„Všetky práce boli veľmi zaujímavé a bolo ťažké vybrať postupujúceho. Nakoniec po dlhom zvažovaní vybrala porota skupinu Pamiatkári v zložení Šimon Jakubčík, Rudolf Holekši, Viktória Bendiková a Tatiana Magdolenová,“ hovorí vedúca krúžku Monika Vranová.

Po dlhej niekoľkomesačnej práci a príprave sa priblížil súťažný deň 22. marec.

“Táto prezentačná súťaž je veľmi náročná či už na prípravu, alebo na obhajobu priamo na súťaži, ktorá trvala celých sedem hodín. V rámci celoslovenského kola sa naši žiaci popasovali hlavne so staršími súťažiacimi, keďže sa súťaže zúčastnili len dve základného školy v rámci celého Slovenska, ktoré súťažili proti 35 stredným školám,” priblížila Vranová.

Chlapci a dievčatá z Dolných Orešian sa nedali zahanbiť a pozitívne prekvapili aj samotnú porotu.

„Všetci porotcovia sa zhodli, že žiaci našej školy sú výborne pripravení a nie je na nich poznať, že sú ešte len žiakmi základnej školy. Ich vystupovanie bolo výborné a náš región odprezentovali na jednotku. Aj keď sa nám nepodarilo uspieť na prvých troch miestach, tak sme na nich veľmi hrdí a odnášajú si výbornú skúsenosť a certifikáty,” zhodnotila na záver účinkovanie svojich zverejcov vedúca krúžku.

Okrem zaujímavej skúsenosti a dobrého pocitu si žiaci odniesli zo súťaže aj certifikáty

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2018 12:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.