reklama

COOP Jednota hlási dostatok potravín. Zákazníkov prosia o ohľaduplnosť a nosenie rúšok

Najväčšia maloobchodná sieť COOP Jednota potvrdzuje svoj celospoločenský prínos, keď prostredníctvom svojich viac ako 2 000 predajní v 1 437 obciach a mestách Slovenska zabezpečuje prísun aspoň základných druhov potravín pre všetkých obyvateľov. Jednotlivých 26 spotrebných družstiev vyvíja maximálne úsilie, aby umožnilo zakúpiť spotrebiteľom všetko, čo potrebujú.

„V tejto, pre nás všetkých, mimoriadne náročnej situácii sa potvrdzuje celospoločenský prínos obchodného systému COOP Jednota, ktorý napĺňa verejnoprospešný záujem a prostredníctvom svojich viac ako 2 000 predajní zabepečuje prísun potravín pre obyvateľov aj v najmenších obciach Slovenska. Touto cestou sa chcem úprimne poďakovať všetkým našim 14 000 zamestnancom v predajniach, v logistických centrách a na centrálach, ako aj dodávateľom, výrobcom a poľnohospodárom za obetavosť a dennodenné nasadenie. Všetci robíme maximum, aby sme svoje poslanie a povinnosti zvládli. Zároveň by som rád ubezpečil našich zákazníkov, že potravín je dostatok. Ako najväčšia maloobchodná sieť si uvedomujeme svoju obrovskú zodpovednosť, v našich skladoch postupne výrobky dopĺňame a následne nimi predajne zásobujeme,“ hovorí Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko.


Supermarket v OD Jednota

Vzhľadom k aktuálnej situácii realizuje COOP Jednota sériu opatrení.

Na základe rozhodnutia krízových výborov viacerých obcí a kvôli nedostatku personálu v dôsledku čerpania rodičovskej dovolenky musela pristúpiť k úprave otváracích hodín v niektorých svojich prevádzkach. 

„Našich zákazníkov preto prosíme o nakupovanie s mierou a ohľaduplnosť k sebe navzájom i voči našim kolegom, ktorí denne chodia do práce. Buďme k sebe ľudskí a správajme sa zodpovedne, aby pre verejnosť mohol byť náš personál k dispozícii čo najdlhšie,“ dopĺňa Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Všetky spotrebné družstvá v systéme sú v úzkom spojení s Regionálnymi Úradmi verejného zdravotníctva SR, v predajniach a v logistických centrách podnikajú viaceré kroky na zvýšenie ochrany zdravia a bezpečnosti spotrebiteľov i svojich zamestnancov.

Vo všetkých predajniach platí zvýšená sanitácia opakovane počas celého dňa.  Viackrát denne personál dezinfikuje podlahu, kľučky, nákupné košíky, nákupné vozíky, pokladničné priestory a pokladničné pásy. Dôkladne umýva a dezinfikuje všetky pracovné nástroje (nože, dosky, kliešte, tácne…) a zariadenia (nárezové stroje, váhy, pracovné plochy…).

Prostredníctvom plagátov na vstupných dverách a POS materiálov sa COOP Jednota snaží inštruovať zákazníkov o nevyhnutnosti používania rúška či akejkoľvek ochrany tváre pri vstupe do predajne a o dodržiavanie minimálne metrového odstupu jeden od druhého.

Opatrenia sa v závislosti od regiónu mierne líšia, do niektorých prevádzok je vstup regulovaný tak, aby sa vo vnútri predajne nachádzalo len určité množstvo zákazníkov.

Obchodný reťazec žiada spotrebiteľov, aby počas celého nákupu používali rukavice, obzvlášť pri kontakte s pečivom, ovocím a zeleninou. COOP Jednota taktiež svojim zákazníkom odporúča, aby pre zníženie rizika nakupoval vždy len jeden člen domácnosti.

Maloobchodná sieť prostredníctvom Zväzu obchodu SR vyzvala Krízový štáb, aby zaradil predavačov a pokladníkov do kategórie profesií, ktorým budú v prípade potreby poskytnuté ochranné prostriedky prednostne. V tejto kategórii sa nachádzajú aj lekári, sestričky a lekárnici.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2020 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.