reklama

Riskantný predbiehací manéver vodiča Octavie pri Zelenči sa len so šťastím neskončil tragédiou

AKTUALIZOVANÉ 2. JÚLA 2020

Len malý kúsok od nehody s vážnymi následkami sa ocitli v nedeľu 28. júna 2020 popoludní vinou riskantnej jazdy vodiča čierneho kombi cestujúci na trase medzi Trnavou a Zelenčom.

Podľa videa z kamery umiestnenej v aute, ktoré zverejnil vodič Lukáš a z jeho slov vyplýva, že vodič čiernej Octavie kombi s trnavským EČV sa rozhodol tesne pre Zelenčom predbiehať auto, v ktorom sedel Lukáš so svojou 5-mesačnou dcérou.

V protismere sa však v tej chvíli nachádzala Fabia, ktorá išla smerom od Zelenča na Trnavu.

Čierna Octavia sa s Fabiou len tesne minuli a našťastie tak nedošlo k čelnej zrážke. Prudko brzdiaca Octavia skončila mimo cesty.

Vodič Octavie riskantným manévrom ohrozil nielen seba, ale aj cestujúcich v dvoch ďalších autách.

Celý incident sa obišiel bez zranení.

K incidentu vydala v pondelok 29. júna oficiálne stanovisko polícia:

„Polícia prijala cez linku 158 oznámenie. Osoby z miesta udalosti nevedeli poskytnúť bližšie informácie k podozrivému vozidlu. Na mieste udalosti sa nik nezranil, nevznikla škoda na majetku, a preto im operačný dôstojník z tiesňovej linky odporučil podať oznámenie na najbližší útvar polície.

Dopravný policajt vypočul obe osoby, vodiča aj spolujazdkyňu, prevzal si kamerový záznam z vozidla a vec zadokumentoval ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Polícia vykonala lustráciu vozidla a vodiča stotožňujeme po operatívnej línii. Prípadom sa intenzívne zaoberáme.

Vodič, ktorý s vozidlom ohrozil posádku auta Škoda Fabia, sa dopustil závažného priestupku, predchádzal v križovatke spôsobom, ktorý zákon zakazuje. V tejto súvislosti aj preverujeme, či sa vodič nedopustil trestného činu všeobecného ohrozenia. V zmysle zákona o priestupkoch hrozí za takéto konanie pokuta do výšky 300 eur a zákaz viesť motorové vozidlá až na 2 roky.“

Trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová vo štvrtok 2. júla 2020 informovala, že polícia ukončila objasňovanie priestupku.

„Za nebezpečnú jazdu medzi Zelenčom a Trnavou je zodpovedný vodič. Muža sme vypočuli a k jazde na otcovom aute sa priznal. Vodičovi nepomohla ani teória, že mu zlyhali brzdy. Dopravní policajti si jeho obhajobu preverili u dopravného znalca, ktorý potvrdil, že brzdy boli funkčné. Podľa dĺžky brzdných stôp, zanechaných na ceste skonštatoval, že vodič mal ísť podstatne vyššou rýchlosťou ako je 90 km/hod.,“ uviedla Linkešová.

Dopravní policajti odovzdali spis na správne konanie, kde sa v krátkom čase rozhodne o jeho vine a treste.

Za nebezpečné predchádzanie a porušenie viacerých predpisov mu hrozí zákaz činnosti až na 2 roky a pokuta až do výšky 300 eur.

Aktualizácia:
Oba linky s videom zverejneným na facebooku boli zmazané a ich obsah je nedostupný

UDALOSŤ ZACHYTENÁ AUTOKAMEROU:

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2020 20:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.