reklama

„Opustený“ chodec na diaľnici pri Zelenči dostal pokutu

Diaľniční policajti našli na diaľnici D1 chodca kráčajúceho v protismere z čerpacej stanice Zeleneč smerom do Trnavy.

„Jeho príbeh o tom, že sa pohádal s frajerkou a tá ho vyhodila na pumpe z auta síce policajtov zaujal a chlapi mali preňho pochopenie, no rozhodnutie muža pokračovať pešo po diaľnici nebolo najlepším riešením. Muž navyše nebol z blízkeho okolia. Policajti ho dostali bezpečne mimo diaľnice, vysvetlili mu, kde je vlaková stanica, ale za tento dopravný prešľap ho policajti v rámci dopravnej akcie vyprevadili aj s pokutou,“ informovala o júlovom prípade hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

V sobotu 17. júla 2021 vykonali policajti na cestách všetkých okresov Trnavského kraja štvorhodinovú dopravnú akciu.

„Zistili celkom 81 priestupkov. Najviac prehreškov riešili policajti v okrese Galanta a s pokutou odišlo až 20 vodičov. Sedemnásť priestupkov zadokumentovali policajti v rámci policajného okresu Trnava. V ostatných okresoch sa počet priestupkov pohyboval okolo 10 prípadov,“ uviedla M. Linkešová.

Najviac pokút, takmer polovicu, uložili policajti za prekročenie maximálne stanovenej rýchlosti jazdy. Dvanásťkrát pristihli v aute nepripútané osoby, 16 vodičov jazdilo bez osvetlenia a bez potrebných dokladov.

„Policajti zistili, že v štyroch prípadoch je vozidlo v zlom technickom stave a pokutu dostal aj vodič, ktorý jazdil bez povinnej prilby či používal počas jazdy telefón. Okrem toho sa našli takí, ktorí nedali prednosť v jazde iným účastníkom cestnej premávky. V troch prípadoch stačilo k náprave vodiča napomenutie,“ doplnila.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2021 13:24. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.