reklama

Na diaľnici pri Zelenči a Voderadoch havarovalo 14 áut, zranilo sa šesť ľudí

Trnavskí hasiči zasahovali počas Veľkého piatka 29. marca pri niekoľkých dopravných nehodách na diaľnici D1.

Prvú, pri odpočívadle Zeleneč, ohlásili podľa slov hovorcu KR HaZZ v Trnave Mariána Hrušku na Koordinačnom stredisku IZS v Trnave o 11.17 hodine.

Na miesto vyrazilo sedem príslušníkov z hasičskej stanice v Trnave na dvoch vozidlách.

nehoda-d1-1
nehoda-d1-2
Snímky trnavských hasičov z diaľnice D1

Počas jazdy k miestu ohlásenej udalosti hasičská jednotka postupovala vzhľadom k tvoriacim sa kolónam pomaly, pričom narazili na viacero nehôd. Piati príslušníci s technikou MB VARIO zostali na mieste prvej dopravnej nehody na 45,5. kilometri diaľnice D1, kde sa zrazili tri osobné motorové vozidlá, následkom čoho sa ľahko zranili dve osoby, z toho jedno dieťa – zraneným osobám poskytli zasahujúci hasiči predlekársku prvú pomoc. Po príchode prvého vozidla Zdravotnej záchrannej služby bola jedna zranená osoba odovzdaná do starostlivosti službukonajúceho lekára. Príslušníci HaZZ následne zabezpečili havarované vozidlá proti úniku prevádzkových kvapalín a vytečený olej posypali sorpčnými látkami. Po príchode druhého vozidla ZZS a príslušníkov PZ SR hasičská jednotka s technikou MB VARIO pokračovala v smere do Trnavy k ďalšej nehode.
Dvaja príslušníci s technikou MB SPRINTER sa medzitým presunuli k ďalšej dopravnej nehode – zrážke štyroch osobných motorových vozidiel s dvomi zranenými deťmi. Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc, po postupnom príchode vozidiel ZZS odovzdali obe zranené deti do ich starostlivosti a na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia. Po príchode príslušníkov PZ SR a zamestnancov Národnej diaľničnej spoločnosti príslušníci HaZZ zdokumentovali jednotlivé udalosti a po zbalení vecných prostriedkov sa vrátili na svoju základňu
,“ priblížil M. Hruška.

K zásahu pri Zelenči sa medzičasom pripájala aj privolaná trojčlenná jednotka hasičov zo Senca. Počas jazdy spozorovala asi kilometer pred odbočkou na Voderady dopravnú nehody siedmich vozidiel.

Keďže sily a prostriedky pri Zelenči postačovali na zvládnutie odstraňovania následkov nehôd, hasiči zo Senca zostali zasahovať na uvedenom mieste, kde vplyvom zrážky uvedeného počtu vozidiel boli ľahko zranené dve osoby,“ skonštatoval Hruška.

V priebehu zásahov dvoch trnavských hasičských jednotiek bola diaľnica D1 v smere zo Senca do Trnavy uzatvorená.

Celková bilancia dopravných nehôd medzi 42. a 46. kilometrom diaľnice D1 medzi Sencom a Trnavou, pri ktorých zasahovali hasiči z Trnavy, je 14 havarovaných vozidiel, 35 účastníkov dopravných nehôd, 6 ľahko zranených osôb, z toho tri deti.

Krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová uviedla, že polícia zaevidovala medzi Bratislavou a Trnavou počas piatka 29. marca až 46 havarovaných vozidiel.

Hlavnou príčinou nehôd bolo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami a neprispôsobenie rýchlosti jazdy okolnostiam,“ poznamenala Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2013 17:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.