reklama

Pri čelnej zrážke sa zranilo sedem ľudí, dvoch zakliesnených vyslobodzovali hasiči

AKTUALIZOVANÉ

Pro obci Trakovice v smere na Bučany došlo v utorok 4. decembra krátko po 15. hodine k čelnej zrážke Škody Favorit a Renaultu Mégane.

K nehode vyrazila desaťčlenná hasičská jednotka z Trnavy.

V čase príjazdu na miesto nehody sa v Škode Favorit nachádzali dve zakliesnené osoby, ďalších päť účastníkov nehody, medzi nimi dve deti, boli mimo vozidiel. Príslušníci HaZZ prostredníctvom hydraulických vyslobodzovacích zariadení začali vyslobodzovať zakliesnené osoby z vraku vozidla, pričom im súčasne poskytovali predlekársku prvú pomoc nasadením krčných límcov, chrbticovej dlahy a fixáciou dolných končatín. Po vyslobodení z vozidla odovzdali zranené osoby do starostlivosti Zdravotníckej záchrannej služby a asistovali službukonajúcim lekárom. Ďalším účastníkom nehody bola poskytnutá predlekárska prvá pomoc vo forme ošetrenia tržných rán, nasadenia krčných límcov a poskytnutia tepelnej izolácie. Po príchode ďalších vozidiel ZZS pomohli príslušníci pri naložení postihnutých osôb do sanitiek, ktoré ich odviezli na ďalšie vyšetrenia do Fakultnej nemocnice v Trnave,“ informoval hovorca KR HaZZ Marián Hruška.

FOTO: HaZZ Trnava

Hasiči vytýčili okolie miesta nehody svetelnými kužeľmi a havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a ďalšiemu úniku prevádzkových kvapalín.

V priebehu odstraňovania následkov nehody bola cesta I. triedy pri Trakoviciach uzatvorená.

Po príchode odťahovej služby pomohli príslušníci pri naložení havarovaného vozidla.

Po zdokumentovaní udalosti a zbalení vecných prostriedkov sa hasičská jednotka vrátila o 17:39 hod. na svoju základňu.

Podľa informácií hovorcu KR PZ v Trnave Michala Hanusa nehodu spôsobila pravdepodobne 18-ročná vodička Favorita z Piešťan. „Pravdepodobne neprispôsobila rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, na zasneženej vozovke dostala šmyk a prešla do protismeru. Tam pravou prednou časťou narazila do prednej časti oproti idúceho vozidla Renault, ktoré viedol 45-ročný vodič z Bratislavy. Vo vozidle Renault sa v tom čase nachádzali dvaja spolujazdci z Piešťan vo veku 16 a 41 rokov,“ uviedol Hanus.

Pri nehode sa vodička a jej 19-ročný spolujazdec zranili ťažko. Ďalší dvaja cestujúci v Škode Favorit vo veku 14 a 45 rokov obišli s ľahkými zraneniami.

Na vozidlách vznikla celková škoda 5000 eur. Príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje.

Ďalšie fotografie HaZZ z miesta nehody:


Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2012 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.