reklama

Pri zrážke vlaku a piatich áut sa zranilo 21 mladých ľudí. Hasiči simulovali hromadné nešťastie

Súčinnostné taktické cvičenie Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave sa uskutočnilo vo štvrtok v obci Križovany nad Dudváhom.

Podľa informácií hovorcu KR HaZZ Tomáša Bílika námetom cvičenia boli záchranné a likvidačné práce pri hromadných dopravných nehodách a nehodách dopravných prostriedkov hromadnej prepravy osôb so zameraním na záchranu postihnutých osôb.

„Miestom cvičenia bola železničná koľajová vlečka, kde sa uskutočnila simulácia dopravnej nehody osobného vlaku a piatich osobných áut. Z nich dve vozidlá zachvátil požiar,“ popísal T. Bílik.

hasici-cvicenie-t
Cvičenie sa uskutočnilo neďaleko obce Križovany

Následkom simulovanej nehody utrpelo zranenia 21 osôb.

„Cvičenie malo preveriť činnosť hasičov a záchranárov pri obdobných udalostiach, preveriť vzájomnú komunikáciu zasahujúcich zložiek a ich materiálne a technické vybavenie,“ vysvetlil.

Akcie sa zúčastnilo 44 hasičov z Trnavy, Galanty, Serede, Hlohovca, Piešťan, Holíča, DHZO Križovany nad Dudváhom, zasahovalo aj osem členov Záchranných zdravotných služieb Falck Záchranná a Life Star Emergency.

Ďalšími zúčastnenými zložkami boli Slovenský červený kríž, územný spolok Trnava, Železnice Slovenskej republiky a Železničná spoločnosť Slovensko.

Úlohy figurantov si zastali študenti Trnavskej univerzity.

FOTOGALÉRIA (zdroj: KR HaZZ Trnava, Tomáš Bílik):
hasici-cvicenie-1

hasici-cvicenie-2

hasici-cvicenie-3

hasici-cvicenie-4

hasici-cvicenie-5

hasici-cvicenie-6

hasici-cvicenie-7

hasici-cvicenie-8

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2014 18:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.