reklama

Polícia a NDS kontrolovali vodičov na diaľnici D1. S pokutou odišli vyše štyri desiatky motoristov

Diaľniční policajti v utorok 12. novembra počas akcie preverili vodičov na diaľnici D1 v smere na Trenčín.

Počas štvorhodinovej akcie skontrolovali policajti spolu s pracovníkmi Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) niekoľko desiatok vodičov a vozidiel zo Slovenska aj zahraničia.


Diaľnica D1

Ilustračné foto

„Štyridsaťdva z nich odišlo s pokutou. Viac ako polovica prekročila maximálne povolenú rýchlosť, rekordérom sa za mrholenia stal vodič, ktorému namerali rýchlosť 174 km/hod. V desiatich prípadoch vodiči používali diaľnicu bez diaľničnej známky a v dvoch prípadoch uložili policajti pokutu za jazdu bez pásov. Dieťa v aute sedelo spolujazdcovi na kolenách a obaja neboli pripútaní,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Policajti sa počas kontroly zamerali u vodičov aj na dodržiavanie sociálnej legislatívy a hmotnostné limity vozidiel.

Váha ukázala prekročenú hmotnosť v siedmich prípadoch. Najviac preťažená bola dodávka, ktorá viezla o tonu ťažší náklad, ako bol stanovený limit.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2019 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.