reklama

Opitého cyklistu z Trnavy riešila polícia 41-krát, dostal pokuty za vyše deväťtisíc eur

Trnavská polícia rieši mimoriadne kuriózny prípad 42 – ročného cyklistu. V období od júna 2014 do mája 2015 bol Trnavčan kvôli alkoholu počas jazdy bicykom riešený už 41-krát.

Správny orgán uložil nepoučiteľnému Trnavčanovi za jazdu pod vplyvom alkoholu nad jedno promile od júna 2014 do mája 2015 v rozkaznom konaní pokuty vo výške 9350 eur, konkretizovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ako poznamenala, „muž sa nepoučil ani z nedávnej udalosti svojho kamaráta, ktorý na bicykli pod vplyvom alkoholu prišiel o život“.

nehoda-bicykel1

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Zákon je v prípade bicyklistov rovnako nekompromisný ako v prípade vodiča motorového vozidla. Ak policajná hliadka pri bežnej kontrole zistí cyklistovi alkohol s hodnotou do 0,48 mg/l alkoholu v dychu (menej ako 1 promile), hrozí mu v zmysle sadzobníka pokuta od 30 – 50 eur.

V prípade, že cyklistovi namerajú policajti viac, vodiča oznámenia a priestupok bude riešený v správnom konaní, kde hrozí pokuta až do výšky 150 do 650 eur.

„Polícia upozorňuje vodičov, cyklistov, aby sa správali zodpovedne. V týchto prípadoch ľahostajný prístup môže zasiahnuť životy iných ľudí. Hoci vinníkom nehody môže byť niekto iný, negatívny zážitok zostane v človeku na celý život,“ zdôrazňuje M. Linkešová.

Od začiatku roka 2015 zistili policajti Trnavského kraja alkohol za volantom v 424 prípadoch, z toho 179 prípadov bolo na jedno promile.

Pre porovnania za mesiac máj zadokumentovali policajti 111 prípadov alkoholu u vodičov a z uvedeného počtu namerali alkohol nad jedno promile u 42 vodičov.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2015 19:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Opitého cyklistu z Trnavy riešila polícia 41-krát, dostal pokuty za vyše deväťtisíc eur”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.