reklama

V ankete TOP lekári na Slovensku boli úspešní aj traja zástupcovia FN Trnava

V poradí po šiestykrát si prevzali ocenenia lekári, ktorých v hlasovaní vybrali odborníci a čitatelia Zdravotníckych novín v rámci projektu TOP lekári na Slovensku. Výsledky ankety zverenili 25. septembra 2020. Medzi ocenených sa zaradili aj traja lekári z Fakultnej nemocnice Trnava.

Primár Neurologického oddelenia FN Trnava Georgi Krastev sa umiestnil na prvom mieste v kategórii neurológia, tretiu priečku v špecializácii patológia a súdne lekárstvo získala primárka patologicko-anatomického oddelenia trnavskej nemocnice Iveta Kopecká a rovnako na tretej priečke skončil v hlasovaní poverený primár Psychiatrického oddelenia FN Trnava Ivan Karbula.

Zdravotnícke noviny v roku 2020 nominovali lekárov z desiatich špecializácií- kardiológia, psychiatria, neurológia, zubné lekárstvo, anestéziológia a intenzívna medicína, všeobecné lekárstvo pre dospelých, gastroenterológia, vnútorné lekárstvo, patológia a súdne lekárstvo a neonatológia.


Zľava Iveta Kopecká, Georgi Krastev a Ivan Karbula

FOTO: FN Trnava

Vedenie nemocnice vyslovilo poďakovanie za dlhodobú kvalitne vykonávanú prácu ocenených lekárov vo FN Trnava.

„Ceníme si kvalitnú prácu lekárov. Je to výsledkom ich dlhodobého odborného a zodpovedného prístup k tejto profesii. Ocenenie je motiváciou pre celú Fakultnú nemocnicu Trnava vo zvyšovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uviedla v reakcii na výsledky ankety TOP lekári na Slovensku trnavská nemocnica.

MUDr. Georgi Krastev, PhD. sa narodil v meste Sliven v Bulharsku. V tom istom meste ukončil Francúzske jazykové gymnázium v roku 1984. Medicínu vyštudoval v Bulharsku a na UK v Bratislave. Od 1. 4. 2002 pôsobí ako primár Neurologického oddelenia FN Trnava.

MUDr. Iveta Kopecká, PhD. je absolventkou Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Od ukončenia štúdia v roku 1993 pracuje na Patologicko-anatomickom oddelení FN Trnava. Získala špecializáciu v odbore patologická anatómia II. stupňa v roku 1999. Je krajskou odborníčkou pre odbor patologická anatómia v Trnavskom samosprávnom kraji. Od roku 2017 je primárkou patologicko-anatomického oddelenia.

Lekár MUDr. Ivan Karbula ukončil Lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2009. Svoju prax vykonával na Psychiatrickom oddelení FN Trnava od roku 2009, najskôr ako sekundárny lekár, následne ako zástupca primára. V roku 2018 Pracoval aj ako hlavný lekár na úseku ochranných liečení, ambulantný psychiater a zástupca hlavného lekára zdravotného strediska v ÚVTOS Hrnčiarovce nad Parnou. Od novembra 2018 doteraz pracuje opäť na Psychiatrickom oddelení FN Trnava v pozícii povereného primára, vykonáva aj znaleckú činnosť z odboru zdravotníctvo a farmácia, odvetvie psychiatria.


Oceneným lekárov vyslovila poďakovanie aj trnavská nemocnia

FOTO: FN Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2020 14:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.