reklama

Župa schválila 500-tisíc eur na projekty regionálneho rozvoja

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom prvom rokovaní v roku 2021 rozhodli o pridelení dotácií subjektom pôsobiacim v oblasti regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Sumou 500 – tisíc eur bude podporených spolu 19 projektov, ktoré majú prispieť k zvýšeniu atraktivity územia župy.

V okrese Trnava získali dotáciu projekt Komunitnej obývačky Združenie saleziánskej mládeže Domka (43 025 eur), Trnava Tourism na projekt Mestská veža pre všetkých (42 595 eur), Občianske združenie KOROMPA na projekt Cyklokrásy siedmich divov Dolnej Krupej (42 595 eur) a združenie RENOVA podporí župa sumou 19 590 eur na pokračovanie záchrany zrúcaniny Hradu Dobrá Voda.

„Som presvedčený, že 500 – tisíc eur pomôže najmä subjektom pôsobiacim v cestovnom ruchu. Tento segment hospodárstva bol totiž veľmi negatívne zasiahnutý koronakrízou a potrebuje pomoc. Pri rozhodovaní o projektoch sme sa zamerali predovšetkým na podporu atraktivity nášho územia. Verím, že tento impulz prichádza v správnej chvíli,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Hrad Dobrá Voda

Ilustračné foto

O podporu mohli požiadať miestne akčné skupiny, oblastné organizácie cestovného ruchu, občianske združenia či neziskové organizácie.

Hodnotiaca komisia posudzovala 112 žiadostí o celkovo 3,5 milióna eur. Zastupiteľstvu odporučila schváliť 19 z nich, ktoré dosiahli najvyšší počet bodov a boli označené ako najlepšie pri dodržaní regionálnej proporcionality.

Okrem už spomenutých projektov získal dotáciu napríklad projekt adaptácie národnej kultúrnej pamiatky anglického parku pri Kaštieli v Moravanoch nad Váhom (42 762 eur) či obnova a revitalizácia hospodárskej časti Kaštieľa v Jablonici, na ktorú poputuje 42 570 eur.

Zoznam všetkých projektov vrátane tých podporených je zverejnený tu.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2021 19:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.