reklama

Na podporu rozvoja a zatraktívnenie cestovného ruchu v kraji vyčlenila trnavská župa 500-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj pripravil aj v roku 2020 dotačnú výzvu na podporu regionálneho rozvoja so zameraním predovšetkým na rozvoj a zatraktívnenie cestovného ruchu. Celkovo bude v rámci výzvy prerozdelených 500 – tisíc eur, pričom minimálna výška dotácie na jednu žiadosť je 3000 a maximálna 50 000 eur.

Žiadateľmi o poskytnutie dotácie môžu byť miestne akčné skupiny, oblastné organizácie cestovného ruchu, združenia právnických osôb, občianske združenia a neziskové organizácie, ktoré majú sídlo alebo pôsobia na území Trnavského kraja.

Žiadosti o dotáciu je možné podávať do 16.03.2020 prostredníctvom elektronického formulára na webovej stránke župy www.trnava-vuc.sk.

V minulom roku podporila župa z tejto výzvy 21 projektov, ktoré uspeli spomedzi 46 podaných žiadostí.

Vďaka poskytnutej dotácii sa podarilo skvalitniť služby pre domácich i zahraničných návštevníkov župy. Napríklad, do Trnavského informačného centra bol zakúpený nábytok a interaktívne panely pre účely prezentácie regiónu. V historických priestoroch žrebčína v Kopčanoch bolo zas vytvorené návštevnícke centrum.

V obciach Združenia obcí mestskej oblasti Trnava a Združenia obcí pod Inovcom bola vybudovaná sieť náučných chodníkov.

V členských obciach Miestnej akčnej skupiny Stará Čierna voda boli vybudované detské ihriská a vonkajšie športoviská. Zatraktívnený bol tiež rekreačný areál Kunovskej priehrady, kde prebehla rekonštrukcia lodenice a bolo zabezpečené jej vybavenie kajakmi a inými športovými potrebami.

Do regiónu Žitný ostrov boli zakúpené informačno-komunikačné totemy, ktoré sú umiestnené v najnavštevovanejších športových a voľnočasových rezortoch územia.

V rámci podpory propagácie regionálnych produktov bolo podporené vytvorenie a registrácia regionálnej značky Piešťansko.

Veľká časť prostriedkov z výzvy smerovala i do propagácie a zveľadenia kultúrneho dedičstva. S podporou dotácie trnavskej župy bola tiež zrekonštruovaná časť kaštieľa v Jablonici a na hradoch Korlátko a Dobrá voda bol uskutočnený archeologický výskum.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2020 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.