reklama

Na podporu rozvoja a zatraktívnenie cestovného ruchu v kraji vyčlenila trnavská župa 500-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj pripravil aj v roku 2020 dotačnú výzvu na podporu regionálneho rozvoja so zameraním predovšetkým na rozvoj a zatraktívnenie cestovného ruchu. Celkovo bude v rámci výzvy prerozdelených 500 – tisíc eur, pričom minimálna výška dotácie na jednu žiadosť je 3000 a maximálna 50 000 eur.

Žiadateľmi o poskytnutie dotácie môžu byť miestne akčné skupiny, oblastné organizácie cestovného ruchu, združenia právnických osôb, občianske združenia a neziskové organizácie, ktoré majú sídlo alebo pôsobia na území Trnavského kraja.

Žiadosti o dotáciu je možné podávať do 16.03.2020 prostredníctvom elektronického formulára na webovej stránke župy www.trnava-vuc.sk.

V minulom roku podporila župa z tejto výzvy 21 projektov, ktoré uspeli spomedzi 46 podaných žiadostí.

Vďaka poskytnutej dotácii sa podarilo skvalitniť služby pre domácich i zahraničných návštevníkov župy. Napríklad, do Trnavského informačného centra bol zakúpený nábytok a interaktívne panely pre účely prezentácie regiónu. V historických priestoroch žrebčína v Kopčanoch bolo zas vytvorené návštevnícke centrum.

V obciach Združenia obcí mestskej oblasti Trnava a Združenia obcí pod Inovcom bola vybudovaná sieť náučných chodníkov.

V členských obciach Miestnej akčnej skupiny Stará Čierna voda boli vybudované detské ihriská a vonkajšie športoviská. Zatraktívnený bol tiež rekreačný areál Kunovskej priehrady, kde prebehla rekonštrukcia lodenice a bolo zabezpečené jej vybavenie kajakmi a inými športovými potrebami.

Do regiónu Žitný ostrov boli zakúpené informačno-komunikačné totemy, ktoré sú umiestnené v najnavštevovanejších športových a voľnočasových rezortoch územia.

V rámci podpory propagácie regionálnych produktov bolo podporené vytvorenie a registrácia regionálnej značky Piešťansko.

Veľká časť prostriedkov z výzvy smerovala i do propagácie a zveľadenia kultúrneho dedičstva. S podporou dotácie trnavskej župy bola tiež zrekonštruovaná časť kaštieľa v Jablonici a na hradoch Korlátko a Dobrá voda bol uskutočnený archeologický výskum.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2020 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.