reklama

Ako funguje webhosting?

Webhosting predstavuje vyhradený priestor a výkon na serveri neustále pripojenom na internet. Vďaka tomu sa k obsahu webových stránok môžu dostať návštevníci/zákazníci kedykoľvek a kdekoľvek. Tento priestor je majetkom webhostingovej spoločnosti, ktorá je zodpovedná za jeho vedenie a plynulý chod. Každá stránka, ktorú chcete prevádzkovať potrebuje okrem domény aj určitý priestor, kde bude nahratá. V rámci tohto priestoru nahráte všetky súbory, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie a vďaka neustálemu pripojeniu priestoru na internet môže byť vaša doména neustále online.

Výber

Výber webhostingu vám môže uľahčiť napríklad stránka webzone.sk, ktorá sa zameriava na porovnanie hostingov podľa rôznych kritérií.

Široké spektrum webhostingových spoločností vám umožňuje vybrať si s ohľadom na cenu a iné parametre, ktoré jednotlivé webhostingové spoločnosti ponúkajú.

Medzi známe spoločnosti s hostingovými službami patrí napríklad webhouse, na ktorej môžete získať doménu lacno, čo vám umožňuje zľava na webhouse.

PRO TIP: Zľavy aj na mnohé ďalšie hostingové spoločnosti môžete nájsť na portáli couponzone.sk!

Ilustračné foto: pexels.com

Prečo je dobré
mať vlastnú doménu?

Doména je rozpoznateľným znakom na internete. Mala by mať výstižný názov, ktorý si používatelia ľahko zapamätajú. Na Slovensku sa najčastejšie používa doména s koncovkou .sk, pre medzinárodné účely je najčastejšia doména .com.

Doména umožňuje skvelú viditeľnosť v online priestore, ktorá môže zaviesť návštevníkov na vašu stránku, či internetový obchod. Dobrý a výstižný názov zároveň jednoducho naučí návštevníkov a zákazníkov potrafiť na vaše stránky.

Registrácia domény nie je finančne náročná, no môže pre vaše podnikanie znamenať nesmierne výhodný krok. Vlastniť webovú stránku je dnes pre vedenie biznisu takmer kľúčové, čo sa odvíja predovšetkým od množstva času stráveného na internete.

Stránka je zároveň odrazom budovania vašej vlastnej značky, vašej koncepcie a filozofie a preto by ste si na jej vzhľade mali dať čo najviac záležať. Reprezentatívna webová stránka je dnes základom pre zdarný predaj produktov, či služieb.

Okrem predajnej domény, ktoré sú predovšetkým činnosťou právnických osôb, môžu byť weby skvelou alternatívou aj na voľnočasové aktivity. To predstavujú predovšetkým rôzne weby so záujmovými aktivitami, či osobné blogy.

Doména má široké spektrum využitia a môžete na jej realizovať vaše záujmy, či podporovať pracovné náležitosti.

(PR)

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2021 17:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.