reklama

Trnavský golf sa pripravuje na novú sezónu. Návštevníkov čakajú novinky

Golf v Trnave pandémia nezastaví. Športový areál sa napriek nepriaznivej pandemickej situácii naplno pripravuje na novú sezónu. Mladých športovcov čaká posilnený trénerský tím, návštevníkov novinky. Ak to počasie a pandemická situácia dovolia, Športový areál Golf Trnava plánuje svoje brány otvoriť 13. marca 2021.

Cez zimu sa venujú najmä údržbe a opravám v areáli. Vnútorné priestory klubovne opravujú a maľujú. Vonkajšie tréningové plochy a zeleň taktiež potrebujú pred sezónou ošetriť.

Klub cez zimu napríklad objednal 15-tisíc nových golfových loptičiek. Tie nebudú slúžiť len návštevníkom, ale aj športovcom, ktorých príprava je ovplyvnená pandémiou. „Skupinové detské tréningy žiaľ kvôli pandémii neprebiehajú a naši juniori trénujú len individuálne alebo pripadne prostredníctvom video hovorov,“ informuje člen prezídia trnavského golfového klubu Michal Novotný.

Nadchádzajúca sezóna však bude bohatá. Návštevníci sa v tomto roku môžu tešiť na viacero tematických turnajov.

V minulosti si obľubu získali najmä turnaje golfista-negolfista, otec-syn, turnaj o najlepšiu trnavskú golfovú rodinu a nočný turnaj.

„Novinkou bude turnaj v tzv. speed golfe, čo je spojenie behu a golfu. Taktiež sú v príprave aj detské športové tábory,“ prezrádza Michal Novotný.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia stále populárnejšieho footgolfu, ktorý spája prvky golfu a futbalu. Športový areál bude aj naďalej pre footgolf ponúkať akciu 1+1, pričom v príprave sú aj turnaje pre amatérov a rodiny s deťmi.

V športovom areáli sa v roku 2021 budú pre širokú verejnosť konať aj gastronomické zážitky. Nové podujatia tak nadviažu na minuloročné tematické grilovačky a kulinárske zážitky spojené so západom slnka.

Športovci aj napriek komplikovanej príprave neostanú bez súťaží. Športový klub so svojimi talentmi plánuje v tomto roku nadviazať na úspechy z minulosti. V minulom roku zarezonovala najmä obhajoba prvého miesta medzi klubmi na podujatí s názvom Túra olympijských nádejí.

Víťazom kategórie do 12 rokov sa medzi chlapcami stal Marek Choma. V kategórii do 14 rokov vyhral Simon Novotný a medzi dievčatami Eliška Jančovičová. V skupine športovcov do 16 rokov medzi chlapcami získal prvé miesto Alex Kováč.

Laura Póšová a Tomáš Šmiček, ktorí sú reprezentanti Slovenska v golfe, trnavský klub reprezentovali medzi dospelými. Majstrom Slovenska žiakov sa stal Adam Labanc.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2021 11:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.