reklama

Už po desiaty raz bez prestávky prebehne v Trnave a obciach okresu plošné testovanie obyvateľov na Covid-19

Po desiaty raz bez prestávky prebehne v Trnave a obciach okresu plošné antigénové testovanie obyvateľov na Covid-19. Okres Trnava je v Covid automate označený bordovou farbou, čo v praxi znamená povinnosť preukázať sa pri ceste do práce, za nákupom alebo do prírody negatívnym testom starým najviac 7 dní.

V sobotu 27. a nedeľu 28. marca budú už tradične medzi 8.00 a 18.00 h otvorené odberové miesta vo všetkých mestských častiach. V Modranke bude odberové miesto v prevádzke len počas soboty.

“Trnavčania sa môžu objednať na presný termín do niektorého zo siedmich odberových miest, ktoré fungujú na systéme časeniek v aplikácii TrustOne. Tá okrem rezervácie dokáže aj zobraziť elektronický certifikát, nie je preto potrebné čakať po odbere na vydanie papierovej verzie,” povedala hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Ilustračné foto

Miera pozitivity antigénových testov v rámci plošného testovania v Trnave poukazuje na klesajúci trend.

Minulý víkend dosiahla 0,27%, čo je doteraz najnižšie číslo.

Miera pozitivity dosahovala najvyššie údaje počas prvých týždňov, kedy prekračovala jedno percento.

V prvých štyroch kolách dosiahla miera pozitivity hodnoty od 0,72% do 1,27%, od druhej polovice februára postupne pozitivita klesla pod pol percenta.

V jednotlivých kolách sa prišlo otestovať do mestom vytvorených odberových miest od 19 do 23-tisíc ľudí.

Obce v okrese Trnava hlásili počas marca maximálne jednotky pozitívnych počas víkendových testovaní, výnimkou nie sú ani prípady, kedy nemali zo stoviek vykonaných testov v obci ani jeden pozitívny nález.

Odberové miesta bez časenky – 27. a 28. marca 2021

Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)
Denné centrum – Dedinská 9, Modranka (iba v sobotu 27.3.)

Odberové miesta len pre vopred objednaných – 27. a 28. marca 2021

Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Ako sa zaregistrovať do mobilnej aplikácie TrustOne:

1. Stiahnite si do smartfónu aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).
2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.
3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.
4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID” v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.
5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
6. Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.
Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.
2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.
3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.
4. Ak chcete registrovať dieťa vo veku do 15 rokov, zvoľte „Občan SK, ktorý nemá občiansky preukaz“.
5. Cudzinci sa registrujú na číslo svojho pasu (aplikácia ponúka viacero jazykov).
Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2021 7:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.