reklama

TTSK otvoril štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum v trnavskej Mestskej športovej hale

V sobotu 8. mája 2021 Trnavský samosprávny kraj (TTSK) otvoril už svoje štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici v Trnave. Počas víkendu tu zaočkovali tyritisíc ľudí vakcínami Pfizer/BioNTech a Moderna, ktorá mala premiéru. TTSK už očkuje všetkými tromi aktuálne schválenými vakcínami. Od konca februára župa podala už viac ako 74 – tisíc dávok vakcín.

„Otvorili sme štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum. V športovej hale na Rybníkovej sme tento víkend očkovali vakcínami Pfizer a premiérovo aj Modernou. Kapacita v Strednej zdravotníckej škole bola určená pre druhú dávku vakcíny od AstraZeneca. Veľmi ma teší, že sme v Trnave, Dunajskej Strede a Skalici podali ďalších 12 500 vakcín, a to nielen prvých, ale aj druhých dávok. Záujem o ochranu pred vírusom je veľký, čo nám dáva nádej čo najskôr žiť normálny život,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Konzultácie a samotné podávanie vakcín bude i v novom centre v réžii ambulantných lekárov a sestier. Organizačne centrum zabezpečuje trnavská župa v priestoroch vypožičaných od krajského mesta Trnava.

Vakcínou Pfizer/BioNTech sa očkovalo v sobotu v športovej hale v Trnave a v stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede a Skalici. Vakcínu Moderna trnavská župa podávala po prvýkrát, a to v nedeľu v trnavskej športovej hale.

FOTO: TTSK

„Od konca februára prevádzkujeme veľkokapacitné centrá v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave. Vďaka ďalšiemu centru môžeme pokračovať v nastavenom tempe podávania prvej dávky vakcíny. Zároveň ľudí preočkovávame druhou dávkou. S týmto cieľom pripravujeme otvorenie piateho veľkokapacitného očkovacieho centra, a to v spolupráci s piešťanskými kúpeľmi,“ avizoval Viskupič.

Vzhľadom k vyššiemu počtu dostupných vakcín a rozširovaniu kapacity očkovania župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov.

V župných očkovacích centrách sú vítaní všetci záujemcovia s chuťou pomôcť, a tak prispieť k skorému návratu k bežnému životu.

Informácie o očkovaní, v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.


Veľkokapacitné centrum v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici v Trnave

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2021 12:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.