reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava sa držala v apríli pod piatimi percentami. Je to viac ako dvojnásobok predkrízového stavu

Na konci apríla 2021 evidovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny na území okresu Trnava 4,87 – percentnú mieru evidovanej nezamestnanosti. V porovnaní s prechádzajúcim mesiacom vzrástla nezamestnanosť o 0,05 percenta, medziročne je údaj vyšší o 0,81 percenta.

V okrese Trnava bolo k 30. aprílu 2021 evidovaných 3417 uchádzačov o zamestnanie, z nich bolo 3279 schopných okamžite nastúpiť do zamestnania. Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolventskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.

Miera evidovanej nezamestnanosti, vypočítaná z uchádzačov, ktorí sú okamžite schopní nastúpiť do zamestanania, tak dosiahla v okrese Trnava v apríli 4,87 percenta. Pred rokom, v apríli 2020, to bolo 4,06%, minulý mesiac 4,82%.

Pred dvomi rokmi bola miera evidovanej nezamestnanosti v trnavskom okrese viac ako dvojnásobne nižšia – 2,12 percenta.

Ilustračné foto

Do evidencie trnavského úradu práce pribudlo počas apríla 320 uchádzačov o zamestnanie, ubudlo z nej 282 ľudí.

Najvyšší počet nových nahlásených uchádzačov o zamestnanie dosiahol úplné stredné odborné vzdelanie (111), nasledujú uchádzači so stredným odborným vzdelaním (88), vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa (63) a základným vzdelaním (33).

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR evidovalo na konci apríla v okrese Trnava 3016 voľných pracovných miest. Pred rokom bolo v našom okrese 2800 voľných pracovných pozícií, v apríli 2019 viac ako 4500, pred tromi rokmi dokonca takmer 7-tisíc.

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celej Slovenskej republiky dosiahla a konci apríla 8 percent. Okresmi s najvyššou nezamestnanosťou boli Rimavská Sobota (21,05%), Revúca (20,18%) a Kežmarok (19,38%).

Najnižšiu nezamestanosť evidujú v okresoch Bratislava V (4,05%), Bratislava I (4,12) a Ilava (4,18).

Okres Trnava je spomedzi 79 okresov Slovenska na štrnástej priečke.

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2021 9:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.