reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava klesla k trom percentám, postupne sa vracia k číslam spred pandémie

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) SR evidovalo na konci októbra 2022 mieru evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava na úrovni 3,03 percenta. Medziročne klesla nezamestnanosť v okrese o takmer pol percenta, pred dvomi rokmi medzi pandemickými vlnami dosiahla miera evidovanej nezamestanosti 4,66 percenta.

Októbrové údaje nezamestnanosti sa približujú k číslam pred pandémiou. V októbri 2019 bola evidovaná nezamestnanosť v okrese Trnava na úrovni 2,53 percenta, vplyv pandémie a opatrení zvýšil nezamestnanosť až cez hranicu 5 percent.

Z celkového počtu 66 833 ekonomicky aktívnych obyvateľov okresu Trnava evidovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR ku koncu októbra 2022 spolu 2192 ľudí bez práce, čo je o 357 ľudí menej ako pred rokom.

Disponibilných uchádzačov, ktorí mohli okamžite a bez prekážok nastúpiť do zamestnania, bolo na konci minulého mesiaca 2024.

Miera evidovanej nezamestnanosti tak dosiahla v okrese Trnava 3,03 percenta, v októbri 2021 to bolo 3,51 percenta.


Úrad práce v Trnave

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Do evidencie trnavského úradu práce pribudlo v priebehu októbra 295 nových uchádzačov o zamestnanie, ubudlo z nej 373 ľudí.

Najvyšší počet nových nahlásených uchádzačov o zamestnanie dosiahol úplné stredné odborné vzdelanie (105), nasledujú uchádzači so stredným odborným vzdelaním (77), vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa (50) a základným vzdelaním (30).

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR evidovalo na konci októbra 2022 v okrese Trnava 4418 voľných pracovných miest. Pred rokom bolo voľných pracovných pozícií v našom okrese 3582.

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celej Slovenskej republiky dosiahla a konci októbra 5,90 percenta. Okresmi s najvyššou nezamestnanosťou boli Rimavská Sobota (18,99%), Kežmarok (16,72%) a Revúca (16,24%).

Najnižšiu nezamestanosť evidujú v okresoch Ilava (2,33%), Bratislava V (2,43%) a Trenčín (2,49%). Okres Trnava je spomedzi 79 okresov Slovenska na ôsmej priečke.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2022 7:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.