reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava sa priblížila k 8 percentám

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVAR) evidovalo na konci septembra 2013 v okrese Trnava 5444 uchádzačov o zamestnanie.

Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla 7,80 percenta, čo predstavuje nárast o 0,47 percenta v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom.

Medziročne stúpla nezamestnanosť v okrese Trnava o 0,6 percenta. Pred rokom v septembri dosahovala miera evidovanej nezamestnanosti úroveň 7,20%.

V septembri nezamestnanosť mierne vzrástla v dôsledku prítoku absolventov – stredoškolákov – a postupným ukončovaním sezónnych prác,“ konštatuje ústredie práce.

urad-prace-TT

Úrad práce v Trnave evidoval na konci septembra 157 voľných pracovných miest.

Okres Trnava sa v septembri v tabuľke nezamestnanosti podľa okresov prepadol o jednu priečku za Malacky.

Menej ľudí bez práce evidovali v piatich bratislavských okresoch, v Senci, Galante a spomínaných Malackách. Trnave tak patrí 9. miesto spomedzi všetkých 79 okresov Slovenska.

Miera evidovanej nezamestnanosti v Slovenskej republike dosiahla v septembri 13,84 percenta. Bez práce bolo podľa štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR 402-tisíc ľudí.

Na území Trnavského kraja dosahovala v septembri nezamestnanosť 9,63 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2013 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.